W trakcie wakacyjnych zajęć w Strzebniowie dzieci wybrały się w kreatywno–edukacyjną podróż po świecie. Wyposażeni w paszporty, odpowiednie ubrania oraz kufry na pamiątki udały się na wyprawę. Odwiedziły wiele  ciekawych miejsc na wszystkich kontynentach.

Zawitały do afrykańskiej wioski, nurkowały na Wielkiej Rafie Koralowej, poznawały kulturę Chin,  świętowały urodziny w Meksyku, tkały peruwiańskie dywaniki, tworzyły indiańskie łapacze snów, bawiły się na weneckim karnawale, sprawdzały jak się żyje w Indiach… Na zakończenie wykonały ramki na wakacyjne Zdjęcia.

Opiekun Katarzyna Wystrach-Blaut

Tegoroczne ferie w Strzebniowie dzieci spędziły bardzo aktywnie. Bardzo dużo zajęć związanych było z sportowymi rozgrywkami. Był turniej tenisa stołowego, gdzie uczestnicy zostali podzieleni ze względu na przedział wiekowy. Było układanie wieży z jak największej ilości kubeczków, jednak  największą frajdą było jej zdmuchnięcie. Oprócz tego odbyły się zajęcia kulinarne oraz prace manualne. Dzieci również uczestniczyły  w wyjeździe  do Krasiejowa.

Opiekun świetlicy 
Agnieszka Porada

W czwartkowe popołudnie 5 grudnia 2019 r. w świetlicy młodzieżowej w Strzebniowie odbyło się spotkanie mikołajkowe, które zgromadziło jak co roku dużą grupę najmłodszych uczestników. Specjalnie przygotowane przedstawienie pt. "Kot w butach" wręcz porwało wszystkie dzieci do wspólnego śpiewania, odgadywania i zabawy.

Tuż po zakończonym przedstawieniu specjalnie do wszystkich dzieci przyleciał Mikołaj. Nie zabrakło wspólnych zdjęć radości, uśmiechu i świątecznej atmosfery.

Opiekun świetlicy 
Agnieszka Porada

Kolejne popołudnie z dynią w roli głównej za nami. Tym razem w poniedziałek 28.10.2019 r. spotkaliśmy się z dziećmi z Zakrzowa i Strzebniowa. Najpierw, jak zawsze, przygotowaliśmy ciasto na placuszki. Masa przygotowana, patelnia się grzeje… a my bierzemy się do zajęć artystycznych. Tym razem robiliśmy urocze, jesienne strachy na wróble z papierowych talerzyków. Kleimy, zdobimy a z kuchni dochodzą cudowne aromaty!

W końcu na stole lądują talerze z rumianymi  placuszkami! No i nareszcie nadszedł czas na degustację! Pycha!!! Placuszki znikają raz, dwa. I znowu pada pytanie: "a zostało coś jeszcze"?

Prowadzące warsztaty
Ewa Kremer i Katarzyna Wystrach-Blaut

Co to nuda??? Nie mamy pojęcia, tego na pewno nie czuliśmy podczas tegorocznych wakacji. Były zajęcia kulinarne, sportowe, majsterkowanie i nie tylko. Podczas tegorocznych wakacji odwiedziliśmy opolskie zoo, Studio Polskiej  Piosenki w Opolu oraz kino Helios, gdzie obejrzeliśmy film animowany Król lew 2. Podczas wakacji odbyły się również warsztaty plastyczne "Kwiaty z foamiranu", które poprowadziła p. Katarzyna Wystrach - Blaut z zaprzyjaźnionej świetlicy w Choruli.

Opiekun świetlicy 
Agnieszka Porada