Dnia 11.07.2023 r. nasi Seniorzy byli na wycieczce w Wambierzycach i w Bardzie Śląskim. Zwiedziliśmy przepiękną bazylikę w Wambierzychach oraz szopkę wykonaną przez miejscowych artystów. Dwie następne szopki mogliśmy obejrzeć w Bardzie Śląskim. Oprowadzał nas po tych obiektach zaprzyjaźniony  z nami przewodnik Pan Zbyszek. Mimo, że dzień był bardzo upalny, orzeźwienie znaleźliśmy w chłodku świątyni i muzeów. Smaczny obiad zjedliśmy w Kłodzku, a kawę i rogaliki mieliśmy z Gogolina. Wróciliśmy do domów w pełni zadowoleni planując następną wycieczkę. W wycieczce udział wzięło 50 osób z naszej gminy.

 

Przygotowania do Kiermaszu Bożonarodzeniowego w Klubie Seniora

W Klubie Seniora trwają przygotowania do Kiermaszu Bożonarodzeniowego z Mikołajem. W poniedziałek 5 grudnia 2022 r. podczas spotkania, panie tworzyły stroiki i świąteczne ozdoby, które będzie można nabyć już w sobotę 10 grudnia w Gminnym Centrum Kultury w Gogolinie.

Zdobienie pierników w klubie seniora

W poniedziałek 28 listopada 2022 r. panie z Klubu Seniora spotkały się w Gminnym Centrum Kultury w Gogolinie na warsztatach zdobienia pierników świątecznych. Wykonane słodkości umilą spotkanie wigilijne Klubu Seniora. Będzie można się nimi również poczęstować 10 grudnia, podczas Kiermaszu Bożonarodzeniowego z Mikołajem.

Spotkanie z policjantami w Klubie Seniora
W poniedziałek 25 października 2022 r. członkowie Gogolińskiego Klubu Seniora uczestniczyli w spotkaniu z funkcjonariuszami KPP w Krapkowicach w ramach obchodów miesiąca seniora.
Policjanci opowiedzieli uczestnikom spotkania m. in. o różnego rodzaju oszustwach, na które narażeni są seniorzy. Poruszyli również temat podstawowych zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Wycieczka do do Kamieńca Ząbkowickiego i Wojsławic

We wtorek 28 czerwca 2022 r. 50-osobowa grupa członków Gogolińskiego Klubu Seniora uczestniczyła w wycieczce do Kamieńca Ząbkowickiego, gdzie zwiedzili wraz z przewodnikiem Pałac Marianny Orańskiej – czyli tzw. „perłę architektury Dolnego Śląska” i wysłuchali ciekawych historii.

Następnie uczestnicy wycieczki udali się do Arboretum w Wojsławicach, gdzie mogli zrelaksować się, podziwiając przepiękne kwiaty i drzewa.