Ferie w Choruli

W czasie ferii zimowych w Świetlicach w Choruli i Strzebniowie nie można było narzekać na nudę! Było głośno i kolorowo, tanecznie i zabawowo, bardzo słodko, a do tego wszystkiego zaplatanki, malowanki i wyjazdy, czyli to wszystko co dzieciaki lubią najbardziej...

Chorula: Wieńce adwentowe

W piątek 25 listopada 2022 r. w świetlicy wiejskiej w Choruli odbyły się warsztaty tworzenia wieńców adwentowych. W miłej atmosferze powstało wiele pięknych prac. Zajęcia odbyły się w ramach współpracy z filią Gminnej Biblioteki Publicznej.

O piekarzu Walentym i Marcinie Świętym

Tradycyjnie uczestnicy zajęć świetlicowych w Choruli przygotowali program artystyczny z okazji obchodów dnia Św. Marcina. W tym roku przygotowano przedstawienie kukiełkowe „O piekarzu Walentym i Marcinie Świętym”, którzy kiedyś się spotkali w sprawie ludzi i rogali - czyli rzecz o tym skąd się wzięła tradycja świętomarcińskich rogali.

Chorula: Zajęcia kulinarne z ziemniakiem w roli głównej

W piątek 7 października 2022 r. w świetlicy w Choruli odbyły się zajęcia kulinarne z ziemniakiem w roli głównej. Były placki ziemniaczane, eksperymenty i ziemniaczane stemple. Pani Ania z biblioteki opowiedziała uczestnikom warsztatów o ziemniakach, ich pochodzeniu i ciekawostkach z nimi związanymi.

Zakończenie wakacji w Choruli

30 sierpnia uczestnicy wakacyjnych zajęć w Choruli oficjalne pożegnali wakacje.

Zakończenie zorganizowano na kręgielni w Kątach Opolskich. Uczestnicy w świetnych nastrojach rywalizowali o tytuł wakacyjnego mistrza gry w kręgle. Po zaciętej grze wszyscy otrzymali medale, a na świetlicowych głodomorów czekała pyszna pizza. Aby osłodzić powrót do szkolnych obowiązków każdy otrzymał drobny upominek.