Czas wakacji mamy już za sobą,w świetlicy młodzieżowej w Odrowążu spędziliśmy go bardzo owocnie  wspólnie z dziećmi przygotowaliśmy wieniaczki na dożynki gminne . Dużo czasu poświęcaliśmy na zabawie na wolnym powietrzu ,byliśmy dwa razy w kinie Helios na bajkach dla dzieci oraz dużo czasu spędzaliśmy kreatywnie tworząc różne prace plastyczne różnymi technikami. Byliśmy na niezapomnianych zajęciach w naszym Domu Kultury przygotowanych przez Krainę Świętej Anny pt. '' Dlaczego wulkany wybuchają''. Teraz  nadszedł czas, aby skupić się na nauce i ochoczo przystąpić do pracy.

Niedziela Palmowa coraz bliżej, więc dzieci w świetlicy wiejskiej w Odrowążu przygotowały palmy wielkanocne, a według tradycji w Wielki Piątek zrobione będą z nich krzyże, żeby chroniły nasze domy oraz pola przed złymi zdarzeniami.

Palenie Marzanny

W świetlicy wiejskiej w Odrowążu dzieci przygotowały Marzanny, aby pożegnać zimę i powitać wiosnę, następnie Marzanny tradycyjnie spłonęły w ognisku, aby zima nie miała możliwości powrotu, bo wszyscy czekają na ciepłe i słoneczne dni, których nam tak bardzo brakuje.

Ferie w Odrowążu
Pierwszy tydzień ferii w świetlicy w Odrowążu upłynął kosmicznie. Odbył się wyjazd do Gminnego Centrum Kultury w Gogolinie do Mobilnego Planetarium ORBITEK na wspaniałą lekcje o kosmosie. W świetlicy podczas zajęć budowano rakiety kosmiczne z rolek po papierze toaletowym oraz tworzono wyklejanki o tematyce kosmicznej.
Drugiego tygodnia ferii podczas warsztatów plastycznych tworzono prace o tematyce wiosennej i wielkanocnej. Najbardziej podobały się dzieciom kurczaczki z jajek niespodzianek, z których dzieci tworzyły dekoracje na nadchodzące święta. Ostatniego dnia ferii odbył się wyjazd do kina, na wzruszającym filmie pt. "Pimi z Krainy Tygrysów".

Odrowąż: Stroiki świąteczne

Pamiętając o naszych bliskich, którzy leżą na cmentarzach, w świetlicy wiejskiej w Odrowążu zorganizowano konkurs florystyczny, który miał na celu przygotowanie stroików na groby przed nadchodzącymi świętami i dać wyraz pamięci i szacunku dla tych których już nie ma wśród nas.

Opiekun świetlicy Kilisz Irena