W ramach majowej mocy kultury zorganizowano w świetlicy wiejskiej w Odrowążu warsztaty dla pań. Panie miały za zadanie na słomianym podkładzie wykonać wianek na drzwi w klimacie letnim. Z sztucznych kwiatów oraz innych elementów dekoracyjnych uczestniczki warsztatów stworzyły piękną dekorację, która ozdobi drzwi wejściowe w ich domu.

W świetlicy wiejskiej w Odrowążu dzieci z zapałem tworzyły niespodzianki dla swoich mam z okazji nadchodzącego Dnia Matki. W ciepłej i radosnej atmosferze, pełnej śmiechu i twórczej energii, maluchy sadziły własnoręcznie rozchodniki w pięknie ozdobionych koszyczkach. Te małe, ale wyjątkowe roślinki staną się wspaniałym prezentem dla każdej mamy.

Rozchodniki to rośliny niewymagające skomplikowanej pielęgnacji, dzięki czemu każda mama, nawet bez ogrodniczego doświadczenia, poradzi sobie z ich uprawą. Po pewnym czasie, gdy rośliny nieco podrosną, można je wysadzić do ogrodu, gdzie będą się dobrze rozwijać i rozmnażać, dodając uroku każdej przydomowej przestrzeni bez potrzeby szczególnej troski.

Dzieci z dumą prezentowały swoje dzieła, wiedząc, że własnoręcznie wykonany prezent sprawi ich mamom ogromną radość. To wyjątkowe spotkanie w świetlicy było nie tylko okazją do wspólnej zabawy, ale także do nauki i rozwijania pasji do przyrody.

W świetlicy wiejskiej w Odrowążu seniorki podczas spotkania integracyjnego tworzyły ozdoby z darów natury,z ziaren jęczmienia wyplatały kwiaty ,które używane będą do prac plastycznych ,które potrzebne będą podczas tegorocznych dożynek gminnych.

W świetlicy wiejskiej w Odrowążu dzieci sprzątały otoczenie świetlicy. W piękny słoneczny dzień praca przebiegła z wielką przyjemnością . Poprzez swoją pracę dzieci uczyły się dbałości i wrażliwości na to co nas otacza .   Wszyscy mamy wpływ na nasze otoczenie i powinniśmy dbać o porządek wokół nas.

W malowniczej miejscowości Odrowąż odbyły się warsztaty tworzenia dekoracji na nadchodzące święta wielkanocne. Panie spotkały się w miejscowej świetlicy wiejskiej, pełne entuzjazmu i gotowe do kreatywnego wyzwania. Korzystając z różnorodnych materiałów, od kwiatów po gałązki, każda z nich stworzyła unikatowe stroiki, emanujące osobistym charakterem i sentymentalną wartością. Podczas wspólnego tworzenia, dzieliły się pomysłami i technikami, budując nie tylko ozdoby, lecz także więzi społeczne i pełne radości wspomnienia.