Wakacje w Górażdżach

Wakacyjny czas to przede wszystkim czas na wspaniałe podróżowanie. Podopieczni świetlicy w Górażdżach skorzystali z licznych wyjazdów zorganizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury w Gogolinie.

Zorganizowano wyjazdy/wyjścia do:
- kina Helios w Kędzierzynie - Koźlu;
- Dobkowa na warsztaty geologiczne;
- na Górę św. Anny;
- firmy Hengst w Gogolinie;
- Parku Korzonek w Konopiskach;
- Ogrodzieńca;
- Opola: Muzeum Polskiej Piosenki oraz rejs statkiem;
- Parku Atrakcji i Rozrywki w Wilkowicach.
Każdy mógł znaleźć wyjazd odpowiedni dla siebie.
W świetlicy nie zabrakło zajęć kreatywno-manualnych oraz gier i zabaw w różnej postaci.
Serdeczne podziękowania dla tych, którzy spędzili czas wspólnie z nami ?

Górażdże: Wieńce adwentowe

W czwartkowe popołudnie 24 listopada 2022 r. zorganizowano w świetlicy w Górażdżach warsztaty wieńców adwentowych. Uczestnikami zajęć byli przedstawiciele wszystkich grup wiekowych. Było w czym wybierać: kora, gałązki, orzechy, szyszki i tradycyjne ozdoby - to wszystko czekało na wszystkich przybyłych. Każdy uczestnik zabrał do domu piękny wieniec. Dziękujemy Pani Ani z miejscowego punktu bibliotecznego za ciekawą lekcję biblioteczną na temat symboliki adwentowej.

Górażdże: Popołudnie z dynią
Dnia 20 października w świetlicy wiejskiej w Górażdżach w ramach obchodów miesiąca seniora zorganizowano popołudnie z dynią w roli głównej. Seniorzy wykonali jesienną sałatkę, której głównym składnikiem była dynia. Nie ukrywali zdziwienia, że dodana dynia do sałatki ma być w stanie surowym. Po degustacji sałatki uczestnicy zajęć nie ukrywali zdziwienia i zadowolenia, gdyż wykonana sałatka okazała się bardzo smaczna i ciekawa w smaku.
Następnie odbył się warsztat kreatywno - manualny "ozdoba dyniowa", gdzie uczestnicy zajęć wykonali własnoręcznie piękne dynie z materiału. Ozdoba z całą pewnością będzie zdobić jesienny stół w naszych domach.
Wszystkim seniorom serdecznie dziękuję za przybycie.
Opiekun świetlicy
Ewa Kremer

Górażdże: Kluski Śląskie
W świetlicy wiejskiej w Górażdżach dnia 6 października 2022 r. odbyły się warsztaty kulinarne, gdzie wykonano tradycyjne kluski śląskie. Działanie odbyło się w ramach realizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury w Gogolinie projektu pt. „Integracja dawniej i dziś” w ramach działań „Edukacja kulturowa Opolszczyzny – Eduko" – edycja 2022. "Kulaniu" klusek towarzyszyła krótka pogadanka p. Ani z miejscowej biblioteki na temat ziemniaka, której serdecznie dziękujemy.
Opiekun świetlicy
Ewa Kremer

Górażdże: Przygotowania do dożynek

W świetlicy w Górażdżach przed dożynkami można było poczuć klimat nadchodzącego „święta zbiorów”.  Pracy było co nie miara. Wspólnymi siłami przed dożynkami wykonano: ozdobne kwiaty z nasion/pestek wykorzystane przy różnych „akcesoriach” dożynkowych, piękny różaniec z siana, dekorację świetlicy. 

Opiekun świetlicy

Ewa Kremer