Ferie w Kamionku nie pozwoliły na nudę w naszej świetlicy. Wykonywanie czapeczek i ptaszków z włóczki wciągnęło uczestników bez reszty. Nie zabrakło wspólnych gier i zabaw, a także chwil z farbą i kartką :-) Z zajęć skorzystali również podopieczni z Kamienia Śląskiego.

Przed Adwentem w świetlicy w Kamionku zorganizowano warsztaty tworzenia wieńców adwentowych. Tego typu zajęcia cieszą się zainteresowaniem szczególnie wśród pań, chętnych nie brakowało. Wszyscy wykonali piękne wieńce, które pozwolą ozdobić nasze domy w czasie całego Adwentu.

W okresie jesiennym w świetlicy w Kamionku zorganizowano warsztaty tworzenia bukietów z kolorowych, jesiennych liści. Uczestnicy zajęć byli mile zaskoczeni efektami wspólnej pracy.

Dnia 24 października w świetlicy w Kamionku odbyły się warsztaty skierowane przede wszystkim do seniorów "Makramowe cuda". Początkowo niechętnie i z niedowierzaniem, wszyscy zabrali się 
do pracy i wytworzyli cudowne makramowe drzewka. Z zajęć skorzystały również dzieci.


Wakacyjny czas to przede wszystkim czas na wspaniałe podróżowanie. Podopieczni świetlicy w Kamionku skorzystali z licznych wyjazdów zorganizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury w Gogolinie. Zorganizowano wyjazdy/wyjścia do:
- kina Helios w Kędzierzynie - Koźlu;
- Dobkowa na warsztaty geologiczne;
- na Górę św. Anny;
- firmy Hengst w Gogolinie;
- Parku Korzonek w Konopiskach;
- Ogrodzieńca;
- Opola: Muzeum Polskiej Piosenki oraz rejs statkiem;
- Parku Atrakcji i Rozrywki w Wilkowicach.
Każdy mógł znaleźć wyjazd odpowiedni dla siebie.
W świetlicy nie zabrakło zajęć kreatywno - manualnych oraz gier i zabaw w różnej postaci.
Z oferty skorzystali również podopieczni z Kamienia Śląskiego.
Serdeczne podziękowania dla tych, którzy spędzili czas wspólnie z nami :-)