Lipiec w Kamionku

W pierwszym miesiącu wakacji wiele się działo… Dla dzieci zostały zorganizowane dwa wyjazdy. Uczestnicy zajęć mieli możliwość zwiedzić fabrykę sznurków Mila w Opolu. Z kolei na drugiej wycieczce wszyscy fantastycznie się bawili w Parku Przygód i Atrakcji w Wilkowicach.

Na zajęciach plastycznych dzieci chętnie wykonywały różne cuda m.in.: kolorową sól w słoiku, akwarium ze złotą rybką, tęczę z bibuły, truskawki z papieru oraz obrazki do przyklejenia na okna.

Korzystając ze słonecznej pogody zajęcia sportowe zostały zorganizowane na pobliskiej siłowni. Wspólnie także wybraliśmy się na basen do Kamienia Śląskiego.

Uczestnikom świetlicowych zajęć bardzo spodobały się zabawy muzyczne m.in.: głuchy telefon, wycieczka do zoo oraz gorące krzesła. Na co dzień dzieci bardzo chętnie grają w różne gry planszowe, którym towarzyszy wiele emocji.

W świetlicy w młodzieżowej w Kamionku odbyły się dwutygodniowe warsztaty wakacyjne dla dzieci i młodzieży, które poprowadziła pani Barbara Herok. Mimo reżimu sanitarnego spotkania były wypełnione ciekawymi zajęciami, podczas których nie było czasu na nudę.

Jak minęły ferie zimowe w świetlicy młodzieżowej w Kamionku? Były pełne atrakcji i wrażeń. Na zajęciach kulinarnych świętowaliśmy dzień pizzy, robiliśmy budyń oraz przepyszne tosty. Dzieci wykazały się również talentami plastycznymi tworząc różnego rodzaju bałwanki. Odbyły się dwa wyjazdy. W pierwszym tygodniu pojechaliśmy do Gminnego Ośrodka Kultury w Gogolinie na zajęcia pt. „Wirtualna rzeczywistość” natomiast w drugim tygodniu odbył się wyjazd do Krasiejowa. Dzieci miały także możliwość uczestniczenia w naszym świetlicowym dniu łamigłówek oraz dniu bajek. W ramach zajęć sportowych udaliśmy się na kryty basen do Kamienia Śląskiego. Jedną z atrakcji była także piesza wycieczka do pobliskiej biblioteki. Ferie zakończyliśmy bardzo słodko świętując tłusty czwartek. Dzieci wróciły do obowiązków szkolnych, odliczając już dni do wakacji!

Opiekun Świetlicy w Kamionku
Sara Grobosz

W piątek 13 grudnia 2019 r. dzieci z Świetlicy Młodzieżowej w Kamionku udały się na spotkanie z mieszkańcami DSS. Składając życzenia dzieci wręczały ręcznie przygotowane choineczki. Radość mieszkańców była nie do opisania! Dziękujemy za podarunki i ciepłe przyjęcie!

Opiekun Świetlicy w Kamionku
Sara Grobosz

Już od początku listopada dzieci ze Świetlicy Młodzieżowej w Kamionku aktywnie przygotowywały się do ważnego dnia jakim jest Kiermasz Bożonarodzeniowy. Wykonywały choinki z orzechów oraz makaronu, wieńce adwentowe, stroiki bożonarodzeniowe oraz piekły różnej wielkości pierniki, które później ozdabiały. Dziękujemy za współpracę z Sołectwem Kamionek, w szczególności Radnej Sabinie Kauf za poświęcony czas na warsztaty kulinarne dla dzieci z świetlicy!

 

Opiekun Świetlicy w Kamionku Sara Grobosz