Wakacyjny czas to przede wszystkim czas na wspaniałe podróżowanie. Podopieczni świetlicy w Kamionku skorzystali z licznych wyjazdów zorganizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury w Gogolinie. Zorganizowano wyjazdy/wyjścia do:
- kina Helios w Kędzierzynie - Koźlu;
- Dobkowa na warsztaty geologiczne;
- na Górę św. Anny;
- firmy Hengst w Gogolinie;
- Parku Korzonek w Konopiskach;
- Ogrodzieńca;
- Opola: Muzeum Polskiej Piosenki oraz rejs statkiem;
- Parku Atrakcji i Rozrywki w Wilkowicach.
Każdy mógł znaleźć wyjazd odpowiedni dla siebie.
W świetlicy nie zabrakło zajęć kreatywno - manualnych oraz gier i zabaw w różnej postaci.
Z oferty skorzystali również podopieczni z Kamienia Śląskiego.
Serdeczne podziękowania dla tych, którzy spędzili czas wspólnie z nami :-)

 

Ferie w Kamionku

W Kamionku w czasie ferii zimowych nie brakowało atrakcji. W świetlicy przeprowadzono warsztaty kreatywne: lepienia z modeliny, wyplatania serwetek z makramy oraz szycia. Podopieczni z Kamionka uczestniczyli również w kilku zorganizowanych wycieczkach: do kina oraz do Muzeum Śląska Opolskiego. Była również okazja uczestniczenia w mobilnym planetarium "Orbitek", które zawitało do Gminnego Ośrodka Kultury w Gogolinie.

Wykopki w Kamionku
W środę 7 września 2022 r. w Kamionku odbyły się wykopki, w trakcie których każdy miał okazję własnoręcznie wykopać ziemniaki, które zostały posadzone kilka miesięcy temu obok Domu Spokojnej Starości "św. Barbara" w ramach cyklu „Jak powstaje ziemniak?”.
Prace w polu bacznie obserwowali pensjonariusze DSS, którzy opowiedzieli jak dawniej kopali ziemniaki oraz udzielili kilku porad związanych z uprawą tego warzywa.
Następnie uczestnicy warsztatów udali się do świetlicy w Kamionku, gdzie została przygotowana „kartoflana uczta” w postaci przepysznych ziemniaków w mundurkach z masełkiem.

Sierpień w Kamionku

Sierpień w świetlicy w Kamionku upłynął pod znakiem wycieczek. Uczestnicy zajęć Odwiedzili Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu, Park Przygód i Atrakcji w Wilkowicach, a także opolskie kino na seans filmu “Lena i Śnieżek”. Poza tym wakacje upłynęły na zabawie na świeżym powietrzu, graniu w gry planszowe, zajęciach kulinarnych i plastycznych. Odbyły się warsztaty z wykorzystaniem gliny polimerowej, na których każdy z uczestników mógł wykonać własnoręcznie ozdobiony słoik. W świetlicy goszczono również grupę dzieci i młodzieży z Ukrainy przebywającą w naszej gminie na wakacjach. Na zakończenie wakacyjnych zajęć każdy uczestnik mógł samodzielnie ozdobić własną koszulkę.

I miesiąc wakacji w Kamionku

Pierwszy miesiąc wakacji w świetlicy w Kamionku upłynął pod znakiem zajęć plastycznych - zabawach farbami i zajęciach z papieroplastyki oraz kulinarnych, na których pieczono ciasta, gofry, a nawet pizzę.

Wiele radości uczestnikom zajęć przyniosły również gry planszowe i zabawy na świeżym powietrzu.

 Pod koniec miesiąca dzieci i młodzież pojechały na wycieczkę do katowickiej “Bajki Pana Kleksa”, gdzie nauka łączyła się z dobrą zabawą.