W świetlicy w młodzieżowej w Kamionku odbyły się dwutygodniowe warsztaty wakacyjne dla dzieci i młodzieży, które poprowadziła pani Barbara Herok. Mimo reżimu sanitarnego spotkania były wypełnione ciekawymi zajęciami, podczas których nie było czasu na nudę.

Jak minęły ferie zimowe w świetlicy młodzieżowej w Kamionku? Były pełne atrakcji i wrażeń. Na zajęciach kulinarnych świętowaliśmy dzień pizzy, robiliśmy budyń oraz przepyszne tosty. Dzieci wykazały się również talentami plastycznymi tworząc różnego rodzaju bałwanki. Odbyły się dwa wyjazdy. W pierwszym tygodniu pojechaliśmy do Gminnego Ośrodka Kultury w Gogolinie na zajęcia pt. „Wirtualna rzeczywistość” natomiast w drugim tygodniu odbył się wyjazd do Krasiejowa. Dzieci miały także możliwość uczestniczenia w naszym świetlicowym dniu łamigłówek oraz dniu bajek. W ramach zajęć sportowych udaliśmy się na kryty basen do Kamienia Śląskiego. Jedną z atrakcji była także piesza wycieczka do pobliskiej biblioteki. Ferie zakończyliśmy bardzo słodko świętując tłusty czwartek. Dzieci wróciły do obowiązków szkolnych, odliczając już dni do wakacji!

Opiekun Świetlicy w Kamionku
Sara Grobosz

W piątek 13 grudnia 2019 r. dzieci z Świetlicy Młodzieżowej w Kamionku udały się na spotkanie z mieszkańcami DSS. Składając życzenia dzieci wręczały ręcznie przygotowane choineczki. Radość mieszkańców była nie do opisania! Dziękujemy za podarunki i ciepłe przyjęcie!

Opiekun Świetlicy w Kamionku
Sara Grobosz

Już od początku listopada dzieci ze Świetlicy Młodzieżowej w Kamionku aktywnie przygotowywały się do ważnego dnia jakim jest Kiermasz Bożonarodzeniowy. Wykonywały choinki z orzechów oraz makaronu, wieńce adwentowe, stroiki bożonarodzeniowe oraz piekły różnej wielkości pierniki, które później ozdabiały. Dziękujemy za współpracę z Sołectwem Kamionek, w szczególności Radnej Sabinie Kauf za poświęcony czas na warsztaty kulinarne dla dzieci z świetlicy!

 

Opiekun Świetlicy w Kamionku Sara Grobosz

W naszej świetlicy pod koniec października zostały zorganizowane warsztaty. Zadaniem dzieci było wycięcie śmiesznej twarzy z dyni. Wszyscy dobrze się przy tym bawili! Długie jesienne wieczory spędzamy w naszym kąciku relaksu i czytamy bajki. Główną atrakcją na świetlicy stały się piłkarzyki stołowe, nawet dziewczyny rozgrywają mecze z chłopakami. Mimo, że jesienią dni są krótkie w naszej świetlicy nie ma nudy!

Opiekun Świetlicy w Kamionku
Sara Grobosz