Kamionek: Zawieszki dla mam

23 maja 2022 r. dzieci i młodzież wykonywali w Kamionku prezenty dla mam - zawieszki z filcu

Kamionek: Sadzenie ziemniaków
29 kwietnia 2022 r. dzieci i młodzież ze świetlic w Kamieniu Śląskim i Kamionku podczas spotkania integracyjnego z cyklu „Jak powstaje ziemniak?” posadziły ziemniaki na polu obok Domu Spokojnej Starości "św. Barbara".
Wspólnie z pensjonariuszami DSS wysłuchali ciekawostek opowiedzianych na temat tak popularnego i zdrowego warzywa przez panią Irenę z Gminnej Biblioteki Publicznej w Gogolinie.

Kamionek: Warsztaty wielkanocne

Uczestnicy zajęć w świetlicy w Kamionku przygotowując się do Świąt Wielkanocnych tworzyli w piątek 8 kwietnia 2022 r. wiosenne wianki na drzwi oraz zajączki z puszek.

Kamionek: Warsztaty wiosenne

Dzieci ze Świetlicy Wiejskiej w Kamionku podczas warsztatów wiosennych tworzyły piękne papierowe bukiety kwiatów. Uczestnicy spędzili miło popołudnie a efekty pracy wszystkich zadowoliły.

Ferie w Kamionku

Tegoroczne ferie zimowe w świetlicach w Kamionku były przepełnione pracami plastycznymi. Dzieci chętnie brały udział w warsztatach. Uczestnicy zajęć mieli możliwość stworzyć: karnawałowe wachlarze i maski, bałwanki z rolek, kosmos w słoiku, podkładki pod kubek, figurki z masy solnej, breloczki z modeliny, śnieżynki z patyczków oraz walentynkowe serduszka. W ramach zajęć ruchowych wybraliśmy się na plac zabaw i siłownię. W wolnych chwilach dzieci z chęcią korzystały z świetlicowych gier planszowych.