Świetlica Młodzieżowa w Odrowążu

Siedziba:

Centrum Aktywizacji Wiejskiej w Odrowążu
ul. Wiejska 58

Godziny otwarcia:

wtorki, czwartki i piątki

od 14:00 do 20:00

   

Świetlica dysponuje wioską internetową wyposażoną w sześć najnowszych komputerów z dostępem do Internetu, sprzętem multimedialnym, różnorodnością gier planszowych, stołem bilardowym oraz sprzętem do tenisa stołowego.

Czas spędzony w świetlicy owocuje rozwijaniem talentów oraz integracją dzieci i młodzieży, pozwala zorganizować czas wolny zgodnie z kalendarzem świąt, imprez okolicznościowych i kulturalnych.

Ferie zimowe rozpoczyna kulig; okres wielkanocny – skrobanie pisanek, konkurs kroszonkarski i ekspozycja prac na kiermaszu wielkanocnym. Wiosnę otwiera sprzątanie okolicy, co sprzyja nawykowi utrzymywania w czystości swego otoczenia. Lato dzieci witają ich świętem Dzień Dziecka Na Wesoło; jesienią mają możliwość wykonywania różnych prac z liści, ziaren oraz suszu, współorganizują Andrzejki i Halloween; zimą wykonują liczne ozdoby świąteczne, które prezentują na kiermaszu świątecznym. Tradycją stał się też Mikołajkowy Konkurs Plastyczny oraz organizacja imprezy - Mikołajki.

Podopieczni świetlicy chętnie wykonują ozdoby służące do przygotowania korowodu dożynkowego, czy do dekoracji namiotu podczas festynu wiejskiego, bądź innych imprez kulturalnych.

Mieszkanki Odrowąża używają pomieszczeń świetlicy do spotkań w celu wyplatania z ziaren elementów korony żniwnej, która to reprezentuje wioskę na dożynkach gminnych w Gogolinie.

 W świetlicy wspólnie z Radą Sołecką oraz Mniejszością Niemiecką organizowane są różne imprezy służące integracji miejscowej ludności, takich jak: wodzenie niedźwiedzia, Dzień Kobiet, festyn wiejski, opłatek dla seniorów, spotkania członków Mniejszości Niemieckiej, oraz członków OSP w Odrowążu.