Za nami kolejna w tym roku wycieczka jednodniowa tym razem do Jury Krakowsko - Częstochowskiej Szlakiem Orlich Gniazd czyli średniowiecznych zamków. Na naszej trasie odwiedziliśmy odbudowany zamek w Bobolicach, zamek w remoncie w Mirowie, pałac Raczyńskich i Muzeum Zygmunta Krasińskiego w Złotym Potoku oraz olbrzymie ruiny zamku w Olsztynie.

Dzięki strażaczkom z OSP w Odrowąż dnia 7 czerwca doskonaliłyśmy swoje umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Przypominałyśmy sobie jak i kiedy wzywać pomocy na telefon 112. Co robić w przypadku złamań, zranień , zaksztuszeń osób dorosłych i dzieci. Ćwiczyłyśmy na fantomie umiejętność resuscytacji.

Dnia 2 czerwca na zaproszenie marszałka województwa trzy przedstawicielki naszego zarządu UTW uczestniczyły w Mosznej w spotkaniu UTW z całej Opolszczyzny. Było to szkolenie dotyczące pozyskiwania dotacji od marszałka na działalność kulturalną i sportowo turystyczną uniwersytetów.
Dzięki tej dotacji dofinansujemy naszą wrześniową wycieczkę.

Dnia 31 maja na spotkanie członków przyszła wieloletnia onkolog wyjątkowy lekarz większości kobiet z okolic Gogolina pani  Maria Urbaniec. Opowiadała o profilaktyce onkologicznej i swoich doświadczeniach zawodowych.  Z sali płynęło wiele słów wdzięczności i  osobistych wspomnień z kontaktów z panią Urbaniec jako wrażliwym człowiekiem i lekarzem 

Jak  co roku świętowaliśmy Dzień  Matki. Dnia 24 maja spotkaliśmy się w bibliotece z Wędrującą Kapelą śpiewając piosenki o matce, słuchaliśmy wierszy w wykonaniu naszych koleżanek i  wspominaliśmy nasze mamy.