Kolejne spotkanie z ciekawymi ludźmi. Dnia 16 listopada przyjechał do nas zza Wrocławia miłośnik i znawca Bacha. Słuchaliśmy informacji o życiu, rodzinie i  twórczości kantora z Lipska. Spotkanie uświetniały występy uczennic : Karoliny Gołąbek na pianinie, Aleksandry Giecewicz na skrzypcach oraz gra na fortepianie naszej organistki pani Doroty Łakomy. 

Po serii wycieczek przyszedł czas na spotkania. Dnia 26 października 2022 r. spotkaliśmy się w bibliotece z panią dr nauk humanistycznych Urszulą Marcinkowską - socjologiem. Wysłuchaliśmy bardzo pouczającego i praktycznego wykładu " O emocjach i o stresie - czym są i jak sobie z nimi radzić?"

Ostatnia w tym roku kalendarzowym wycieczka autobusowa odbyła się dnia 21 października do Nysy. Tuż po przybyciu spotkaliśmy się z przewodnikiem PTTK-u , który oprowadzał nas przez 5 godzin po mieście. W Forcie Św. Jadwigi wysłuchaliśmy historii budowy XVIII wiecznej Twierdzy Nysa. Spacerowaliśmy trasą średniowiecznych  murów obronnych, słuchaliśmy historii miasta. Zwiedziliśmy bazylikę i skarbiec. Odwiedziliśmy pałac biskupów dzisiejsze Muzeum Powiatowe w Nysie oraz piękny barokowy kościół Piotra i Pawła. 

Dnia 20 września przy "żywej"  muzyce (w gronie 50 osób )w restauracji " Karolinka " tańczyliśmy z wielkim zapałem i energią na "Pożegnaniu lata". Okazało się, że taniec leczy nam wszelkie dolegliwości.

Za nami kolejna w tym roku wycieczka jednodniowa. Tym razem 14 września pojechaliśmy w Beskid Żywiecki. Wjechaliśmy kolejką linową na Górę Żar gdzie podziwialiśmy deszczowe góry, w Tresnej pływaliśmy statkiem po jeziorze Żywieckim, a na końcu zwiedzaliśmy  starówkę w Żywcu. Mimo deszczowej pogody humory mieliśmy słoneczne.