W niedzielę 12 marca 2023 r. w Gminnym Centrum Kultury w Gogolinie odbył się koncert z okazji Dnia Kobiet pt. „Muzyczny upominek dla Karoliny”. Gwiazdą wieczoru był – Sławomir wraz ze swoją żoną Kairą! Sympatyczny człowiek któremu w duszy gra muzyka… Sławomir, to twórca nowego gatunku muzycznego Rock Polo czyli połączenia muzyki tanecznej ze szlachetnym rockowym brzmieniem. Twórca hitów: „Miłość w Zakopanem”, „Ni mom hektara”, „Ty mała znów zarosłaś”.
Każda z Pań w prezencie otrzymała ręcznie wykonaną różę ze słodkim upominkiem i życzeniami. W wiosennej kawiarence można było poczęstować się przepyszną kawą i słodkim „co – nieco”.
Witajcie w naszej bajce: Uczta na Olimpie
W sobotę 4 marca 2023 r. na scenie Gminnego Centrum Kultury w Gogolinie odbyła się kolejna odsłona cyklu „Witajcie w naszej bajce”. W spektaklu pt. "Uczta na Olimpie" uczniowie klasy VIa Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Gogolinie przybliżyli dzieciom greckie mity oraz panteon bogów
i herosów.  Do spektaklu przygotowały dzieci panie Beata Kowalska-Durska oraz Izabella Bieńczak.

Podsumowanie ferii 2023 w GCK

I turnus
Pierwsze spotkanie rozpoczęło się od zabaw integracyjnych i zapoznawczych. Następnie odbyły się zajęcia z klockami LEGO. Uczestnicy bardzo zaangażowali się w budowanie i szybko można było podziwiać efekty. W końcowej fazie panowie prowadzący wprawili w ruch stworzone przez dzieci konstrukcje.

Wyzwalani
W piątek 24 lutego 2023 r. w Gminnym Centrum Kultury w Gogolinie odbył się wyjątkowy seans filmu opartego na prawdziwych zdarzeniach 1945 roku na terenie Śląska w reżyserii Jana Płonki pt. „Wyzwalani”, którego akcja rozgrywała się w Januszkowicach i okolicznych wioskach.
Ferie Mażoretek ArriVa 2023

Ferie zimowe dla mażoretek z zespołu ArriVa, działających przy Gminnym Ośrodku Kultury w Gogolinie to czas bardzo intensywny i aktywny. Właśnie wtedy uczestniczą w warsztatach, na których uczą się nowych układów, przygotowując się tym samym do zbliżających się Mistrzostw Polski.