Na zaproszenie Pani Barbary Herok – koordynatora i opiekuna grupy seniorów „Pokolenie 60+ we wtorek 9 listopada 2021 r. w świetlicy w Malni odbyły się warsztaty pt. „jesienne lampiony z drów natury”. Warsztaty poprowadziła w ramach współpracy Katarzyna Wystrach – Blaut, pracownik GOK w Gogolinie. Dziękujemy Pani Basi za zaproszenie.

Zakończenie wakacji w Malni
Dn. 30 sierpnia 2021 r. dzieci zgromadzone przy świetlicy w Malni brał udział w projekcie : "Zakończenie wakacji. Zamiast komputer wolę przyjaciela" realizowanym przez członków Fundacji Górażdże "Aktywni w Regionie". W projekcie tym uczestniczyły dzieci z Malni, Choruli oraz Wójcic, łącznie ok. 100 osób. Przez cały dzień dzieci miały zapewnione wiele atrakcji     m. in. rozgrywki sportowe, gry i zabawy prowadzone przez wodzireja Mirona oraz zajęcia plastyczne. Każdy uczestnik dodatkowo mógł pomalować twarz lub zapleść kolorowy warkoczyk. O wyżywienie dzieci zadbały panie z Koła Gospodyń w Wójcicach, lepiąc na tę okazję ok. 1000 pierogów. Dziękujemy Zarządowi Fundacji, wolontariuszom i wszystkim ludziom dobrej woli za piękny, ostatni dzień wakacji.

Barbara Herok

opiekunka świetlicy w Malni

 

Kolonia w Rabce - Zdrój w dn. 26 - 30.VII.2021r
W dniach 26 - 30.VII.2021 r. odbyła się kolejna kolonia organizowana dla dzieci i młodzieży skupionych przy Świetlicy w Malni. Tym razem grupa 39 uczestników spędzała czas w Rabce - Zdroju w ośrodku "Betania".
 
To był czas pełen atrakcji i niezapomnianych wrażeń. Pierwszy dzień uczestnicy kolonii spędzali w Zatorlandzie gdzie zwiedzali: Park Dinozaurów, Park Mitologii i Lunapark. Kolejne dni były równie atrakcyjne. Było wiele wspólnych zabaw jak: podchody, Rabka - Zdrój expres, ognisko, siatkówka, place zabaw itp. Bardzo atrakcyjnym był autokarowy wyjazd do "Wypasionej Doliny" w Zubrzycy Górnej, gdzie każdy chętny mógł m. in. przejść, dostosowaną do swojego wzrostu, trasę w Parku Linowym. Dla mniej odważnych było wiele innych atrakcji jak place zabaw, łódki czy zaciszne miejsca do odpoczynku na łonie natury. Bardzo dziękujemy Ks. Proboszczowi Hubertowi Sklorz oraz wychowawcom pani Marcie Chodzińskiej i pani Teresie Radajewskiej za wszelką bezinteresowną pomoc w organizacji wypoczynku dla dzieci.

Barbara Herok
Kierownik wycieczki
Opiekunka świetlicy w Malni

 

Wakacje seniora w Malni

W cyklu zajęć "Wakacje seniora" odbyło się już kilka spotkań. Zajęcia te cieszą się dużą popularnością. Oprócz zwyczajowego spotkania przy kawie na każdych zajęciach proponowane są warsztaty artystyczne bądź plastyczne. Ostatnie spotkanie przebiegało pod nazwą "Wakacje zamknięte w słoiku". Powstały piękne kompozycje złożone z piasku, muszelek, suszu itp. rzeczy w szklanych naczyniach.

Barbara Herok
opiekunka świetlicy w Malni

 

Zajęcia na podwórku fajne są

Ogród przy świetlicy jest bardzo urokliwi, dużo jest w nim drzew, a co za tym idzie, cienia tak potrzebnego w czasie upałów. Dużo czasu dzieci spędzają na świeżym powietrzu. Pomysłów na ciekawe spędzenie czasu nie brakuje. Poniżej kilka migawek z podwórkowych zajęć.

Barbara Herok
opiekunka świetlicy w Malni