Plan wakacji dla dzieci szkolnych - Świetlica Wiejska w Malni

„ZOO-baczymy co zrobimy"

 

Plan wakacji zoo baczymy co zrobimy Malnia

Ferie w Malnii

Piękny czas ferii za nami. W tym roku tematem przewodnim był kosmos. Już pierwszego dnia na zajęciach z robotyki dzieci budowały kosmiczne statki i roboty. W kolejnych dniach uczestnicy ferii odwiedzili mobilne planetarium ORBITEK w GOK Gogolin, tworzyli UFO - ludki, budowali pojazdy kosmiczne z kartonów i uczestniczyli w wielu innych ciekawych zajęciach.

Malnia: Mikołajkowe malowanie pierników
6 grudnia 2022 r. w dzień św. Mikołaja w naszej świetlicy odbyło się wielkie malowanie pierników świątecznych. Każde dziecko, które skorzystało z zaproszenia, wykonało pracę plastyczną tematycznie związaną z świętami oraz malowało świąteczne pierniczki. Z zaproszenia skorzystało ponad 40 dzieci. Powstały prawdziwe piernikowe cuda, które dzieci oczywiście zabierały do domu. Każde dziecko otrzymało również słodycze ufundowane przez Radę Sołecką.

Malnia: Warsztaty dla "Świetliczanek"
Dnia 27 października 2022 r. w Świetlicy w Malni odbyły się warsztaty pt. "Kreatywne techniki plastyczne. Musisz je poznać!" Warsztaty prowadziła pani Alicja Ościłowska pracownik Regionalnego Centrum Rozwoju Edukacji w Opolu. W warsztatach uczestniczyły panie pracujące w Świetlicach Wiejskich GOK Gogolin oraz w Gminnej Bibliotece. Celem warsztatów było doskonalenie oraz poznanie nowych, kreatywnych technik plastycznych oraz ich wykorzystanie w  pracy z dziećmi.
Barbara Herok
Świetlica Malnia 

Malnia: Wypieki z jabłkiem w roli głównej

W piątek 21 października 2022 r. w ramach obchodów miesiąca seniora, w Świetlicy Wiejskiej w Malni odbyły się warsztaty pt. „Wypieki z jabłkiem w roli głównej". Warsztaty poprowadziła pani Barbara Herok przy znacznym współudziale uczennicy szkoły kucharskiej a jednocześnie wolontariuszki w/w świetlicy Weroniki Radajewskiej. Głównym wypiekiem były tartaletki z musem jabłkowym. Smakowały wyśmienicie. Warsztaty były również okazją do wymiany doświadczeń między młodym i starszym pokoleniem oraz okazją do wymiany jesiennych przepisów.