Zgodnie z tradycją wieniec adwentowy stawiamy w pierwszą niedzielę adwentu, która w tym roku przypada już w najbliższą niedzielę czyli 3 grudnia. Co tydzień w niedzielę zapalamy kolejną świecę. Wskazuje nam to upływ czasu, skracając oczekiwanie na Święta.. ??
Uczestnicy wczorajszych warsztatów mieli okazję, aby z naturalnych materiałów oraz ozdób przygotować swoje wyjątkowe wieńce adwentowe. Laski cynamonu, czerwone owocki, orzechy włoskie i szyszki... czyli wszystko, co niezbędne, by stworzyć magiczną świąteczną atmosferę…. ❄️❄️❄️
To były naprawdę wyjątkowe warsztaty, uczestnicy zajęć wykazali się kreatywnością, pomysłowością, a ich wspaniałe prace zobaczyć można poniżej w galerii! ?
Serdecznie dziękujemy za wszystkie miłe słowa, które wczoraj otrzymaliśmy ??? cieszymy się, że z chęcią wracacie na nasze zajęcia, towarzyszyła nam wspaniała, prawie już świąteczna atmosfera. Do zobaczenia! ???
 
Jak wiadomo, śmiech to zdrowie, a Andrzejkowy Wieczór Kabaretowy zapewnił nam go pod dostatkiem‼️? Na gogolińskiej scenie gościliśmy bowiem znakomity Kabaret K2, który zaprezentował swój najnowszy program “Jedziemy po Was”?. Był to niezapomniany spektakl pełen humoru, improwizacji i kontaktu z publicznością. Kabaret, który od lat cieszy się ogromną popularnością w całej Polsce, nie zawiódł i rozśmieszył nas do łez ???swoimi zabawnymi skeczami i parodiami. Nie zabrakło też odniesień do aktualnych wydarzeń politycznych i społecznych. Trzeba przyznać, że „(Po)Jechali po nas” zawodowo ??
Zobaczcie sami ?⤵️
 

To będzie jeden z tych niezapomnianych wieczorów w Gogolinie‼️?? Dziś bowiem w Gminnym Ośrodku Kultury odbywa się tu Bal Seniora organizowany przez Stowarzyszenie Pomocy Rodzinie Gminy Gogolin "Okaż serce innym". Seniorzy z całej gminy przybyli tu tłumnie,?‍??‍? aby wspólnie świętować? Zabawa jest przednia, a kostiumy niesamowite. Można tu spotkać wróżki?‍♀️ królewny śnieżki?, czarownice?‍♀️ a także kowbojów i wiele innych postaci z bajek i filmów. Nie brakuje też tańca?, konkursów i czegoś dla osłody?. Zobaczcie sami, jak wspaniale bawią się nasi seniorzy??

Po raz siódmy Burmistrz Gogolina Joachim Wojtala przyznał Nagrody i Wyróżnienia "Zwykli Niezwykli" mieszkańcom i organizacjom, które w sposób szczególny wyróżniają się swoją działalnością. W uroczystej gali udział wziął Poseł na Sejm RP Adam Gomoła, który również pogratulował laureatom pasji, samozaparcia w dążeniu do celu i osiągania szczytów swoich możliwości. Spotkanie było okazją do podsumowania dotychczasowych wydarzeń i przedsięwzięć, związanych z 800-leciem Gogolina oraz podziękowania członkom Rady programowej ds. obchodów jubileuszu. Nie zabrakło też akcentów artystycznych. Wystąpili: Opolska Dziecięca Orkiestra Dęta pod batutą Rafała Jilga, Marka Śmiecha oraz Andrzeja Weinkopfa; uczestniczki Klubu Aktywności Lokalnej z Kamienia Śląskiego oraz z Odrowąża, solistki Zespołu Gimnastyki Artystycznej MAGIA, mażoretki z Zespołu “ArriVa” oraz Aleksandra Grzywaczyk.

 
 
W GOK-owej fabryce cudowności zapanował radosny zgiełk?. Nasze elfy?‍♀️ rozpoczęły bowiem pracę pełną parą, tworząc wspaniałe stroiki i ozdoby świąteczne❄️?. Wszystkie te wspaniałości już niebawem będzie można kupić podczas Kiermaszu Mikołajkowego w Gminnym Ośrodku Kultury - ten już 1️⃣0️⃣ grudnia ??
Szczegóły już wkrótce.
 

Serdecznie zapraszamy na wystawę wypożyczoną z Muzeum Wsi Opolskiej w Opolu, przedstawiającą sylwetki byłych i obecnych wybitnych opolskich zdobniczek porcelany.

 

Drodzy Mieszkańcy i Goście!

Uprzejmie informujemy, że w dniu 2 listopada nasz Gminny Ośrodek Kultury b edzie nieczynny (wolne za 11.11)

Przepraszamy za wszelkie utrudnienia i zapraszamy serdecznie już 3 listopada.

Dziękujemy za zrozumienie i życzymy spokojnych i bezpiecznych Świąt WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

 

Może być zdjęciem przedstawiającym tekst „DRODZY MIESZKAŃCY I GOŚCIE! UPRZEJMIE INFORMUJEMY, EMY, ŻE W DNIU 2 LISTOPADA NASZ GMINNY OŚRODEK KULTURY BĘDZIE NIECZYNNY (WOLNE ZA 11.11). PRZEPRASZAMY ZA WSZELKIE UTRUDNIENIA ZAPRASZAMY SERDECZNIE PONOWNIE JUŻ LISTOPADA. DZIĘKUJEMY ZA ZROZUMIENIE ŻYCZYMY SPOKOJNYCH IBEZPIECZNYCH ŚWIĄT WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH”

Zapraszamy do zapoznania się naszymi działaniami z obchodów Dni Seniora w Gminnym Ośrodku Kultury w Gogolinie

16.10.2023 Zaczęliśmy od zajęć z jogi, które poprowadziła profesjonalna instruktorka Weronika Gucman. To była doskonała okazja do poprawy kondycji i relaksu.

17.10.2023 Seniorzy mierzyli się oni w Rozgrywkach Planszowych w Nutka Cafe. Była to świetna okazja do wspólnej zabawy i relaksu, jak i sprawdzenia swojej wiedzy w takich grach, jak „Milionerzy” czy „5(30) sekund”. Atmosfera była bardzo przyjazna i radosna, a na twarzach Seniorów gościły uśmiechy. Nie zabrakło też muzycznych akcentów, dzięki występom Wędrującej Kapeli, która zagrała kilka znanych i lubianych utworów. Był to naprawdę niezapomniany dzień, pełen zabawy i integracji.

18.10.2023 w środowe południe seniorki z gminy Gogolin spotkały się, aby wspólnie nauczyć się robienia zdrowych i przepysznych kiszonek. To wszystko pod bacznym okiem pani Ireny Jasińskiej, która zapoznała panie z tajnikami swoich przepisów. Każda z uczestniczek przygotowała swój słoiczek pełen witamin, który następnie zabrała do domu, by poczęstować nim swoich bliskich. Natomiast w czwartek, podczas warsztatów z dietetykiem nasze seniorki dowiedziały się, jak przygotować pyszny, pożywny i bogaty w witaminy koktajl owocowy. Dowiedziały się również, jak jeść zdrowo i lekko, a przy tym zadbać o swoją odporność w okresie jesienno-zimowym. To były dwa, bardzo pouczające, a przy tym pyszne dni

 

25.10.2023  odbyło się kolejne spotkanie w ramach Święta Seniora. Tym razem naszym gościem była Ingryda Tomeczek – kosmetyczka, od której nasze seniorki dowiedziały się, jak odpowiednio zadbać o dłonie i paznokcie, aby były zdrowe i piękne. Pani kosmetyczka podzieliła się z nami swoimi tajemnicami i radami, jak np. nawilżać skórę dłoni, jak dbać o paznokcie, czy jak zapobiegać ich pękaniu i łamaniu. Było też o tym, że zdrowe stopy wpływają na kondycję całego organizmu. Panie były zachwycone i chętnie korzystały z porad naszej konsultantki od spraw zdrowia i urody.

 

26.10.2023 odbyły się warsztaty jesiennych wianków, na które zaprosiliśmy nasze kochane seniorki. Była to okazja do doskonalenia się w sztuce plecenia z liści, kwiatów i innych naturalnych materiałów. Pomysłów było wiele, a panie wykazały się wielką kreatywnością. Stworzone dzieła sztuki rękodzielniczej seniorki zabrały ze sobą, aby przyozdobić nimi swoje domostwa.

 

Żniwniok 2023

Tegoroczne Gminne Święto Plonów odbyło się 10 września na Placu Benedyktyńskim w Gogolinie. Współorganizatorem dożynek była dzielnica Gogolin-Karłubiec.

Uroczystości dożynkowe rozpoczęła msza św. dziękczynna w intencji wszystkich rolników gminy Gogolin oraz ich rodzin w Kościele Parafialnym św. Anny i św. Joachima w Gogolinie-Karłubcu. W mszy św. koncelebrowanej przez ks. Huberta Sklorza oraz ks. Stanisława Kołodzieja uczestniczyli przedstawiciele gogolińskiego samorządu oraz członkowie delegacji z miast partnerskich, a także zaproszeni goście. O oprawę muzyczną zadbała Zespół Regionalny Magurzanie z Łodygowic. Na ręce ks. Huberta Sklorza, bochen chleb złożyli starostowie dożynkowi: Anna Wolska i Józef Malkusz, a asystentami dożynkowymi byli: Joanna i Paweł Chudalla. Poświęcone zostały także przyniesione przez rolników, ogrodników i sadowników tegoroczne plony. Tradycyjnie, wszyscy uczestnicy porannej sumy otrzymali symboliczny bochenek chleba.

W godzinach popołudniowych przez centrum miejscowości – ulicami Wyzwolenia i Kościelną na Plac Benedyktyński przeszedł barwny korowód, na czele z Orkiestrą Dętą Górażdże Cement SA. Można było podziwiać pięknie przyozdobione przyczepy, wozy z humorystycznymi scenkami rodzajowymi, bogato zdobione – misternie wykonane korony oraz wieńce dożynkowe, czy płody rolne lokalnych rolników, ogrodników i działkowców. W przemarszu wzięli udział również przedstawiciele miast partnerskich, przedstawiciele sołectw i dzielnic, Stadtkapelle Schongau, Zespół Mażoretek Asanka, Zespół Regionalny Magurzanie z Łodygowic, a także przedstawiciele gminnych jednostek organizacyjnych, placówek oświatowych, stowarzyszeń i lokalnych grup działania, jak również uczestnicy konkursu „Jadą goście, jadą”.

Burmistrz Gogolina Joachim Wojtala, wraz ze swoim zastępcą Krzysztofem Reinertem oraz przewodniczącym Rady Miejskiej w Gogolinie Piotrem Czokiem wręczyli nagrody w konkursach dożynkowych.

Oto tegoroczni nagrodzeni:

wozy korowodowe

I miejsce i nagrodę w wysokości 300 zł otrzymali: Sołectwo Kamień Śląski, Sołectwo Kamionek, Sołectwo Zakrzów oraz Dzielnica Gogolin-Karłubiec.

II miejsce i nagrodę w wysokości 200 zł otrzymują: Sołectwo Chorula, Sołectwo Obrowiec, Sołectwo Odrowąż, Sołectwo Dąbrówka oraz Sołectwo Górażdże.

wystawa płodów

I miejsce i nagrodę w wysokości 300 zł otrzymały: Sołectwo Chorula, Sołectwo Kamień Śląski, Sołectwo Kamionek, Sołectwo Malnia, Sołectwo Zakrzów, Dzielnica Gogolin-Karłubiec, Dzielnica Gogolin-Strzebniów, Sołectwo Dąbrówka oraz Sołectwo Górażdże.

II miejsce i nagrodę w wysokości 200 zł otrzymały: Sołectwo Obrowiec oraz Sołectwo Odrowąż.

konkurs koron żniwnych

I miejsce i nagrodę w wysokości 700 zł otrzymały: w kategorii koron ziarnkowych – sołectwo Odrowąż; w kategorii koron kłosowych – Dzielnica Gogolin-Strzebniów, sołectwo Obrowiec, sołectwo Kamień Śląski; w kategorii koron mieszanych – dzielnica Gogolin – Karłubiec, sołectwo Kamionek, sołectwo Zakrzów, sołectwo Górażdże.

II miejsce i nagrodę w wysokości 600 zł w kategorii koron kłosowych – Sołectwo Chorula oraz Sołectwo Dąbrówka; w kategorii koron mieszanych – sołectwo Malnia

Wyróżnienie specjalne

Za pielęgnowanie tradycji kulturowych i za bardzo duży wkład pracy w przygotowaniu dożynek 2023 dla Dzielnicy Gogolin-Karłubiec w wysokości 2000 zł.

Jadą goście, jadą...
"Jadą goście, jadą" na 800 urodziny Gogolina!
Podczas wczorajszego korowodu dożynkowego, sołectwa, dzielnice, placówki oświatowe oraz organizacje działające na terenie gminy, przygotowały niesamowite, artystyczne prezentacje, których przewodnim tematem były miejscowe legendy, a także elementy charakterystyczne dla naszej historii i dziedzictwa kulturowego. Było m.in. 800 zakrzowskich jaj na 800-lecie Gogolina, urodzinowa malińska flaszeczka wina, oderwanzkie utopki, biali górnicy z Górażdży i wiele, wiele innych fanastycznych pomysłów.
A o to oni:
I miejsce i nagrodę w wysokości 1000 zł otrzymali: Uniwersytet Trzeciego Wieku, Publiczne Przedszkole nr 3 w Gogolinie, DSS św. Barbara w Kamionku, Sołectwo Kamionek, Dzielnica Gogolin-Karłubiec, Dzielnica Gogolin-Strzebniów, Sołectwo Malnia, Sołectwo Chorula, Sołectwo Górażdże, reprezentowane przez Stowarzyszeniową Publiczną Szkołę Podstawową, Sołectwo Dąbrówka, Sołectwo Zakrzów oraz Gminna Biblioteka Publiczna wraz z Zespołem Rekreacyjno-Sportowym w Gogolinie.
II miejsce i nagrodę w wysokości 500 zł otrzymali: Sołectwo Odrowąż, Sołectwo Kamień Śląski oraz Sołectwo Obrowiec.
Wyróżnienia i nagrodę w wysokości 300zł otrzymało: Publiczne Przedszkole nr 1 w Gogolinie, Przedszkole w Ogrodzie w Kamionku, Publiczne Przedszkole w Zakrzowie (filia), Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 w Gogolinie, Centrum Usług Społecznych w Gogolinie oraz Klub Seniora w Gogolinie.