W środę, 10 kwietnia 2024 roku, Gminne Centrum Kultury w Gogolinie tętniło życiem, gdyż odbył się tam Gminny Konkurs Gawędziarski "Śląskie Beranie". To wydarzenie zgromadziło blisko 50 utalentowanych uczniów, którzy walczyli o uznanie swoich umiejętności w sztuce opowiadania.

zdjęcie w tle Wielkanoc życzenia

W dniu 23 marca, w ramach cyklu teatralnego "Witajcie w naszej bajce", publiczność miała okazję doświadczyć niezwykłego spektaklu przygotowanego przez młodych aktorów z klasy 3a i 5b Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Gogolinie. Wyczekiwany przez wiele osób występ, zatytułowany "Przyjaciele Kornela", był hołdem dla twórczości Kornela Makuszyńskiego, patrona szkoły.

Setki mieszkańców i gości odwiedziły gogoliński Jarmark Wielkanocny (17 marca 2024 r.) przyciągani atrakcyjnymi stoiskami, interesującym programem artystycznym i piękną pogodą. Uczestników Jarmarku powitały przepięknie udekorowane stoiska, wielkanocne stoły oraz wiosennie ozdobiona Hala Sportowa im. B. i Z. Blautów, gdzie odbywała się impreza.

Dzień Kobiet i Mężczyzny w Gogolinie stał się niezapomnianym wydarzeniem, które obfitowało w muzyczne emocje oraz talent artystyczny na międzynarodową skalę.

Dnia 24 lutego w Gminnym Ośrodku Kultury w Gogolinie odbyło się niezwykłe przedstawienie teatralne "Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków", przygotowane przez utalentowanych uczniów z klasy szóstej Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Gogolinie.

W dniu poprzedzającym Walentynki, Gminny Ośrodek Kultury w Gogolinie stał się miejscem magicznym, gdzie serca zatańczyły w rytm najpiękniejszych melodii miłosnych. Koncert "Usta Milczą Dusza śpiewa" przeniósł wszystkich obecnych w świat emocji, dźwięków i piękna.

W dniu 10.02.2024 r. odbyła się trzecia edycja Babskiego Combru w Gogolinie.Ten wieczór był wyjątkowym przeżyciem, gdzie panie przejęły kontrolę nad imprezą! W sobotni wieczór Gminny Ośrodek Kultury rozbrzmiewał śmiechem, tańcem i radością, gdy ponad 100 uczestniczek bawiło się do białego rana przy dźwiękach Grupy Muzycznej EXTREME.

Dzień 8 lutego był pełen radości, śmiechu i pyszności – wszystko za sprawą tradycyjnej biesiady z okazji Tłustego Czwartku! Jak mówi przysłowie, kto w tym dniu pofolgował jedzeniu, ten ma nadzieję na łaskę Bożą w sprawie grzechu obżarstwa, ale u nas obżarstwo było wyjątkowo przyjemne i kulturalne!

W dniach 30.01-01.02. Gmina Gogolin stała się areną karnawałowego szaleństwa! Parkiet Gminnego Centrum Kultury w Gogolinie został opanowany przez policjantów, kowbojów, strażaków, wróżki, czarodziejki, księżniczki i super bohaterów. Dlaczego? Ponieważ odbył się pierwszy bal przedszkolaka w tym roku!