W tym roku 2021 było nam dane spotkać się tradycyjnie w budynku GOK-u na uniwersyteckiej Wigilii.


Gośćmi naszego spotkania byli: pan Joachim Wojtala - burmistrz Gogolina, pani  Iwona Cimek - dyrektor GOK-u, pani Agnieszka Wieczorek - z-ca dyrektora CUS-u, ksiądz Aleksander Sydor.
Większość członków naszego stowarzyszenia spotkała się, żeby złożyć sobie świąteczne życzenia, wspólnie zjeść tradycyjną kolację, rozmawiać i  kolędować przy akompaniamencie "Wędrującej Kapeli". 

Po raz kolejny dnia 1 grudnia  skorzystaliśmy z zaproszenia Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Opolu i Teatru EkoStudio na bezpłatne przedstawienie teatralne. Tym razem był to "Ostatni Tramwaj" czyli opowieść o marzeniach z młodości i samotności dwojga dojrzałych ludzi z ulicy. Świetnie zagrana przez Grażynę Misiorowską i Waldemara Kotasa, prawdziwa i wzruszająca historia o tęsknocie za miłością.

Dnia 30 listopada zgodnie z wieloletnią tradycja uczestniczyliśmy w andrzejkowym marszu z kijkami.

Zespół Rekreacyjno- Sportowy i Gminny Ośrodek Zdrowia w Gogolinie zorganizowali wyjazd około 50 osobowej grupy seniorów do Mosznej. Na miejscu spotkaliśmy się z kierownikiem  Ośrodka Hodowli Zwierzyny PZŁ, który opowiadał o warunkach hodowli, wymaganiach życiowych, zmianach klimatycznych mających wpływ na rozwój żyjących tu  kuropatw i bażantów.
Dalsza trasa marszu prowadziła nas przez aleję dębową, kasztanową i stajnie Ośrodka Jeździeckiego w Mosznej, o którym  opowiadał nam wieloletni pracownik ośrodka.
Kolejnym etapem naszej wycieczki było zwiedzanie pomieszczeń pałacowych i obiad w stylowej sali kominkowej. 

Dnia 25 listopada 2021 roku w Centrum Przesiadkowym w Gogolinie zorganizowaliśmy dla wszystkich miłośników podróży spotkanie z Krzysztofem Lisowskim opowiadającym o swojej podróży dookoła świata.


Prelegent przedstawił etapy przygotowania organizacyjnego tej wyprawy, ciekawostki z poszczególnych miejsc i niespodziewane wydarzenia z tej niezwykłej podróży.
Odbiorcami spotkania byli ludzie z trzech pokoleń zainteresowani turystyką.

Dnia 18 listopada 2021 r. odbyło się  w sali konferencyjnej Centrum Przesiadkowego w Gogolinie kolejne spotkanie członków UTW. 

Goścmi spotkania byli : pan Adam Holinej prezes Stowarzyszenia Twórców i Artystów "Pasja" w Krapkowicach oraz twórczyni  kartek okolicznościowych z tego stowarzyszenia pani Anna Piekarczyk.
Spotkanie miało charakter literacki.

Pani Aniela Lempart z UTW odczytała nam swoją  nagrodzoną w Wojewódzkim Konkursie Literackim pracę opisującą rozwój i wychowanie swojej wnuczki. Praca opisująca w finale jej sukcesy zawodowe  była refleksją  nad możliwościami wkładu dziadków w rozwój ich wnucząt.