Wojsławice koło Niemczy, do których pojechaliśmy 23.06.2021 r. to arboretum o powierzchni ponad 60 ha. Zachwycaliśmy się tam kolorami, fakturą , rozmaitością  urzekających roślin, śpiewem ptaków, kojącym spokojem. Większość osób wróciła do domu z nowymi roślinami do własnych ogrodów. 

Suchy Bór już po raz kolejny ( 19.06.2021 r. )  zaprosił nas na imprezę spaceru z kijkami po pięknym, obfitującym w poziomki i jagody lesie. Oprócz marszu na miejscu była rozgrzewka z mistrzynią Polski w nordic walking, warsztaty zielarskie, kulinarne, joga dla dzieci z misami tybetańskimi, joga dla dorosłych i joga śmiechu dla wszystkich. Super impreza na którą pojechaliśmy busem z urzędu miasta - dziękujemy.

Dnia 16.06. grupa entuzjastów jazdy na rowerze spotkała się w ogrodzie owocowym koło kapliczki Św. Urbana. Pojechaliśmy bezpieczną trasą pod lasem do Kamienia Śląskiego przez Kamionek. W Kamieniu pobrodziliśmy w basenie zewnętrznym i zachwycaliśmy się krajobrazem na polu golfowym. Na zakończenie odwiedziliśmy nową restaurację  otwartą w tym urokliwym miejscu.

Dnia 21 maja 2021 r.  grupa ponad 20 osób wyjechała  na rowerach z Gogolina do Obrowca. Jechaliśmy polnymi drogami aż do historycznego grodziska Tempelberg. Tam znawca historii i autor książki o Tempelbergu pan Józef Szulc opowiadał nam o historii i legendach związanych z tym miejscem. Obejrzeliśmy też pomnik przyrody - 200 letni dąb nazwany imieniem śląskiego rozójnika "Pistulka".

Dnia 21 kwietnia 2021 r. grupa kilkunastu osób rozpoczęła sezon rowerowy. Wyjeżdżaliśmy spod kamieni koło lasu przez ulicę Bagienną, ostoję na bagnach, żwirowisko, na historyczną śluzę w Krapkowicach.