Dnia 1 czerwca 2022 r. świętowaliśmy Dzień Dziecka w sposób nietypowy. Pielęgnując "dziecko w sobie" słuchaliśmy relacji z podróży do Meksyku pana Jerzego Pejcza. Bardzo zwięzła, merytoryczna relacja o przyrodzie, historii, kulturze i  kulinariach ilustrowana licznymi zdjęciami.

"Powitanie lata" tym razem odbyło się w UTW dnia 8 czerwca w restauracji "Centrum" . Ponad  60 osób tańczyło przy muzyce na żywo w wykonaniu pana Zdebskiego. Był to czas na wspólne rozmowy i zabawę . Niektórzy uczestnicy proponowali, żeby takie tańce organizować co miesiąc.

W grupie ponad 70 osób świętowaliśmy 25 maja Dzień Matki.
Każdy z nas z czułością myśli o swojej mamie dlatego to święto tak licznie nas łączy. Nasze koleżanki przygotowały wiersze o matce, a Wędrująca Kapela inspirowała nas do wspólnego śpiewania  przebojów sprzed lat. Usłyszeliśmy też kilka anegdot o naszych mamach.
Dzięki zorganizowaniu przez GOK i urząd miasta koncertu dla matki  wielu z nas uczestniczyło w niedzielę 29 maja w  pięknym koncercie muzyki popularnej i operetkowej.

Pełen autokar członków UTW wyruszył rankiem 11 maja na wycieczkę do Rud Raciborskich. Na miejscu spotkaliśmy się z dyrektorem zespołu klasztornego ks. Janem Rosiakiem, który barwnie i z wielką pasją opowiadał historię klasztoru i jego odbudowy.


W Rudach zwiedziliśmy również Muzeum Kolejki Wąskotorowej, którą dojechaliśmy do pobliskiej miejscowości Stanica. Znowu mieliśmy szczęście do pasjonatów opowiadających historię funkcjonowania stacji, dawnej kuźni, mieszkania i służbówki zawiadowcy.

Dnia 3 maja grupa kilkunastu osób podążyła za przewodnikami panami Jerzym Długoszem i Sewerynem Sapokiem na rowerach do Ligoty. Zwiedziliśmy na miejscu izbę pamiątkową, piec z płaskorzeźbą Ikara  w miejscu dawnej szkoły szybowcowej. Historię tego wzgórza opowiedział nam pan Jerzy Długosz.