Warsztaty dla uczniów PSP w Malni z okazji Dnia Matki

W piątek 21 maja 2021 r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Malni odbyły się warsztaty dla uczniów klas I - III, z okazji zbliżającego się Dnia Matki. Dzieci przygotowywały zawieszki, wisiorki dla mam z suszonych roślin zalewanych żywicą. Z wielkim zaangażowaniem i starannością dobierały kwiatki, tworzyły kompozycje, które potem zostały zalane żywicą. W trakcie warsztatów powstały przepiękne dzieła, które z pewnością ucieszą wszystkie mamy... Warsztaty poprowadził pracownik GOK w Gogolinie - pani Katarzyna Wystrach-Blaut.

Tłusty Czwartek

W piątek 5 lutego 2021 r. pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury w Gogolinie spotkali się w świetlicy młodzieżowej w Choruli by nakręcić materiał video z okazji Tłustego Czwartku. W filmie zaprezentowany został przepis na tradycyjne pączki, oraz krok po kroku pokazano jak je przygotować. 

Wakacje w Choruli dobiegły końca. W warunkach reżimu sanitarnego, też bardzo ciekawie i twórczo spędzono czas. Powstało wiele pięknych prac, uczestnicy zajęć dowiedzieli się ciekawych rzeczy…

Organizer z puszki, magnes z wytłaczanek, obraz z gazetowych rurek – tak z takich niepotrzebnych rzeczy można stworzyć piękne i użyteczne przedmioty. Dzieci dowiedziały się kim był Picasso, czym jest kubizm, dlaczego Van Gogh obciął sobie ucho. Nie straszna im igła i nitka, które potrafią wyczarować cuda - torebkę, plecak czy lalkę.

W czwartki budowano dom marzeń, projektowano ogród, a w czasie podróżniczych zajęć  uczestnicy spotkali się z faraonem w starożytnym Egipcie, a także odwiedzili Peru z uroczymi lamami.

Opiekun świetlicy 
Katarzyna Wystrach-Blaut 

W Choruli mimo braku śniegu podczas ferii zimowych dzieci bawiły się świetnie.

Zajęcia zostały tak zaplanowane, aby bez względu na wiek i płeć każde dziecko mogło znaleźć coś dla siebie i w sposób miły oraz atrakcyjny spędzić wolny czas. A chętnych nie brakowało….

Zajęcia rozpoczęliśmy od przypomnienia sobie regulaminu oraz zasad zdrowych i bezpiecznych ferii. Eksperymentowaliśmy ze śniegiem, tworzyliśmy portrety bałwanków.

Wspólnie z biblioteką poznawaliśmy ptaki zimujące w Polsce, rozpoznawaliśmy ptasie odgłosy, rozwiązywaliśmy zagadki… w części artystycznej tworzyliśmy karmniki . Był też czas na planszówki, tu zawsze jest mnóstwo emocji!

W środę mierzyliśmy się z wirtualną rzeczywistością w GCK, a w czwartek bawiliśmy się na balu karnawałowym w Centrum Aktywizacji w Choruli. Piątek to słodkie walentynki, piekliśmy i zdobiliśmy ciasteczkowe lizaki.
Kolejny tydzień także spędziliśmy bardzo ciekawie i wesoło. Na nudę nie było czasu. We wtorek pojechaliśmy na wycieczkę do Krasiejowa, odwiedziliśmy Park Nauki i Ewolucji Człowieka. Przenieśliśmy się w czasie do początków ludzkości, uczestniczyliśmy w bardzo ciekawych doświadczeniach z suchym lodem . Kolejny dzień to turniej gier planszowych a także spotkanie z panią bibliotekarką.

Tłusty czwartek był u nas naprawdę tłusty, zjedliśmy mnóstwo pączków, donutów i faworków. Wzięliśmy udział w wielu karnawałowych konkursach, a także stworzyliśmy karnawałowe maski. A na koniec zrobiliśmy fit donuty…

Ferie zakończyliśmy zimowymi igrzyskami na wesoło. Było mnóstwo śmiechu i super zabawy. Wszyscy uczestnicy otrzymali zimowe, słodkie medale.

Opiekun świetlicy 
Katarzyna Wystrach-Blaut 

Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, to w kalendarzu są takie szczególne dwa dni, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu. To przecież święto naszych kochanych babć i dziadków. Każde dziecko wie, że najlepszym sposobem okazania uczuć będą odwiedziny   i wręczenie własnoręcznie wykonanego prezentu. To co robimy w tym roku?

Dla Babci świecznik, a dla Dziadziusia organizer na wszystkie skarby i „przydasie”.  Raz, dwa i upominki gotowe.

W związku ze świętem Babci i Dziadka odbyły się także mini warsztaty w PSP w Malni, w których udział wzięli uczniowie klasy pierwszej. Podczas zajęć dzieci tworzyły musujące kule do kąpieli. Zabawy przy tym było co nie miara. Może taki zapach, a może dodać serduszko… Zajęcia okazały się bardzo owocne, czego dowodem są wykonane przez małych artystów prace - pachnące, błyszczące kule.

Opiekun świetlicy 
Katarzyna Wystrach-Blaut