W czasie świetlicowych wakacji dzieci wybrały się w kreatywną podróż dookoła świata. W każdym państwie czekały zadania, ciekawostki, a także zadania kreatywne. Zdobiliśmy piernikowe serca, tworzyliśmy afrykańskie maski, wiązanie turbanu też nie jest problemem. Zgłębialiśmy tajemnice piramid, jedzenie pałeczkami, kaligrafia i chińskie pismo to dla nas pestka! Tkanie też łatwizna! Było dużo śmiechu i zabawy, kreatywny szał no i mniam też było!

Zwiedziliśmy także różne ciekawe miejsca- Zamek Ogrodzieniec w Podzamczu, Park Korzonek w Konopiskach, Park Krajobrazowy Góra Świętej Anny, Sudecką Zagrodę Edukacyjną w Dobkowie, gdzie uczestniczyliśmy w warsztatach geologicznych. Nie obyło się również bez wyjazdu do kina na „Biedronkę i Czarnego Kota”. W firmie Hengst na "własne oczy" zobaczyliśmy jak produkuje się części do samochodów znanych marek.

Na zakończenie wakacji na uczestników czekał escape room, czyli wyprawa dookoła świata w poszukiwaniu tajemniczego talizmanu. Po wykonaniu zadań, każdy otrzymał wakacyjną listę wyzwań do wykonania oraz drobne upominki.

Ferie w Choruli

W czasie ferii zimowych w Świetlicach w Choruli i Strzebniowie nie można było narzekać na nudę! Było głośno i kolorowo, tanecznie i zabawowo, bardzo słodko, a do tego wszystkiego zaplatanki, malowanki i wyjazdy, czyli to wszystko co dzieciaki lubią najbardziej...

Chorula: Wieńce adwentowe

W piątek 25 listopada 2022 r. w świetlicy wiejskiej w Choruli odbyły się warsztaty tworzenia wieńców adwentowych. W miłej atmosferze powstało wiele pięknych prac. Zajęcia odbyły się w ramach współpracy z filią Gminnej Biblioteki Publicznej.

O piekarzu Walentym i Marcinie Świętym

Tradycyjnie uczestnicy zajęć świetlicowych w Choruli przygotowali program artystyczny z okazji obchodów dnia Św. Marcina. W tym roku przygotowano przedstawienie kukiełkowe „O piekarzu Walentym i Marcinie Świętym”, którzy kiedyś się spotkali w sprawie ludzi i rogali - czyli rzecz o tym skąd się wzięła tradycja świętomarcińskich rogali.

Chorula: Zajęcia kulinarne z ziemniakiem w roli głównej

W piątek 7 października 2022 r. w świetlicy w Choruli odbyły się zajęcia kulinarne z ziemniakiem w roli głównej. Były placki ziemniaczane, eksperymenty i ziemniaczane stemple. Pani Ania z biblioteki opowiedziała uczestnikom warsztatów o ziemniakach, ich pochodzeniu i ciekawostkach z nimi związanymi.