koncert pt. „Polonia to my”

W niedzielę 4 lipca 2021 r. w Gminnym Centrum Kultury w Gogolinie odbył się koncert pt. „Polonia to my”, w trakcie którego wystąpili artyści z Niemiec, Francji i Białorusi.

W programie z repertuarem polskiej muzyki rozrywkowej wystąpili:
- Elżbieta Olipra - Krawczyk, polonijna wokalistka z Paryża, laureatka Festiwali Polskiej Piosenki we Francji, finalistka II Polonijnego Festiwalu Polskiej Piosenki "Opole 2018";
- Bożena Worono - z Grodna na Białorusi, studentka Uniwersytetu Warszawskiego, laureatka I nagrody w Konkursie Piosenki Niezłomnej i Niepodległej w Krakowie, w roku ubiegłym, autorka programów o Białorusi w Telewizji "Polonia";
- Lidia Maria Krüger z Bottrop w Nadrenii -Westfalii, zasłużona wokalistka i działaczka polonijna, autorka programów o kulturze w Polonijnej Telewizji Internetowej "PEPE" w Essen.
Gwiazdą wieczoru był Zespół rockowo - bluesowy 3R12 z Kolonii w Niemczech - laureat nagrody Grand Prix w III Polonijnym Festiwalu Polskiej Piosenki Opole 2019.
Koncert poprowadziła dziennikarka radiowa - Halina Nabrdalik, autorka audycji "Polonijne Radio Opole", "Mój opolski dom" i cyklu "Spod znaku Rodła". Dziennikarka jest pomysłodawczynią i organizatorką Polonijnego Festiwalu Polskiej Piosenki, którego głównym celem jest popularyzacja polskiej piosenki w szeroko rozumianych kręgach polonijnych, a także kreowanie żywych, serdecznych więzi Polonii z Ojczyzną.
Organizatorem koncertu był Opolski Oddział Stowarzyszenia "Wspólnota Polska", Gmina Gogolin oraz Gminny Ośrodek Kultury w Gogolinie.