Festyn Rodzinny 2022
W niedzielne popołudnie 19.06.2022 r. w Owocowym Ogrodzie Miejskim w Gogolinie odbył się Festyn Rodzinny. W specjalnie przygotowanych strefach na wszystkich dużych i małych czekała moc atrakcji! Wśród nich znalazły się:
- Strefa chillout – przygotowana przez Gminny Ośrodek Kultury w Gogolinie oraz Gminną Bibliotekę Publiczną w Gogolinie. To właśnie tam można było zrelaksować się na leżaku, kocyku, wspólnie poczytać książkę, wykonać własną zabawkę sensoryczną a także skorzystać z malowania twarzy, balonowych cudeniek czy baniek mydlanych w ramach „uśmiechniętego miasteczka”.
- Strefa profilaktyczna z animacjami oraz stoisko z darmowym poczęstunkiem przygotowane przez Centrum Usług Społecznych. A także pokazy Policji wraz z „kołem fortuny” oraz Straży Pożarnej.
- Strefa rekreacyjno - sportowa, na której można było zagrać między innymi w piłkarzyki oraz tenis stołowy, o którą zadbał Zespół Rekreacyjno- Sportowy w Gogolinie.
- Punkt informacyjny Gminy Gogolin wraz z Gminnym Koordynatorem POP - dostępny dla mieszkańców w zakresie m.in. informacji o ograniczeniach wynikających z uchwały antysmogowej czy możliwość wypełnienia deklaracji o źródłach ciepła.
Dodatkowo dzieci i młodzież mogły bawić się w strefie „dmuchańców”.
Festyn rozpoczął się od podróży do magicznego świata iluzji, w którą zabrał uczestników iluzjonista Patryk Król. Kolejną atrakcją był wspaniały występ gogolińskich mażoretek ArriVa, które zostały przyjęte z wielkim aplauzem publiczności. W kolejnej części artystycznej zaprezentowała się grupa taneczna hip – hop WTR.
Podczas tegorocznej imprezy rodzinne gry i zabawy poprowadziła Pani Justyna z „Bajecznej Imprezy”.
Jedną z atrakcji była „Rodzinna Gra Terenowa – Tropem Karlika i Karolinki”. Można było pokonać przygotowaną trasę wspólnie z grupą lub indywidualnie wykonując zadania w okolicy ogrodu owocowego oraz parku, a dla każdego uczestnika czekała nagroda w postaci talonu na słodką niespodziankę – pysznych lodów dla ochłody do wykorzystania w cukierni „Magosz”. Gra została przygotowana przy współorganizacji Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Gogolinie – na każdej stacji czekali wolontariusze z klas VII- VIII. Serdecznie dziękujemy Pani Annie Kubus za współpracę i koordynację gry.
Warto przypomnieć, że festyn połączony był z otwarciem ogrodu sensorycznego w ramach projektu transgranicznego pt. „Ogród sensoryczny transgranicznym lekarstwem”.