Artystyczne Lato - Gogolin 2022

Wyjątkowo bogaty program, moc atrakcji dla dzieci, fantastyczne koncerty i wspaniała zabawa – tak najkrócej można podsumować tegoroczny finał „Artystycznego Lata” na Placu Benedektyńskim w Gogolinie, który odbył się w dniach 16 – 17 lipca 2022 r.

 

SOBOTA

Pierwszy dzień zainicjował konkurs kulinarny „Bitwa Regionów” odbywający się w ramach Pikniku z Produktem Polskim. 9 kół gospodyń wiejskich reprezentujących powiat krapkowicki, opolski, prudnicki i strzelecki rywalizowało o podniebienia jury. Każde z nich przygotowało jedno danie, oparte na przekazywanej z pokolenia na pokolenia recepturze.

Sobotni program artystyczny był bogaty w różne style muzyczne. Na estradzie wystąpił Roman Chava - Artysta Ukraiński ze sceny Lwowskiej oraz Wioleta Malchar – z Teatru Rozrywki w Chorzowie.

Kolejną część stanowił koncert z muzyką ethno-folk, popularyzujący muzykę świata pt. „Tańce świata z klezmerską duszą”.

Gwiazdą sobotniego wieczoru był zespół Sound'n'Grace, który dostarczył wszystkim niezapomnianej dawki pozytywnej energii.

Wieczór zakończyła zabawa taneczna z grupą muzyczną Extreme.

 

 NIEDZIELA

Drugi dzień rozpoczął blok dla dzieci pt. „Szkoła Klaunów Pyskuli i Marudy”.

Podczas „Letniego Grania” na scenie wystąpili: Kateryna Tchymczenko - wokalistka pochodząca z Ukrainy, grupa taneczna HIP HOP WTR działająca przy GOK w Gogolinie oraz gwiazda ukraińskiej sceny, wokalista, kompozytor, instrumentalista – Pavel Tabakov.

Gwiazdami niedzielnego wieczoru były zespoły Top Girls oraz Łobuzy.