"Jadą goście, jadą" na 800 urodziny Gogolina!
Podczas wczorajszego korowodu dożynkowego, sołectwa, dzielnice, placówki oświatowe oraz organizacje działające na terenie gminy, przygotowały niesamowite, artystyczne prezentacje, których przewodnim tematem były miejscowe legendy, a także elementy charakterystyczne dla naszej historii i dziedzictwa kulturowego. Było m.in. 800 zakrzowskich jaj na 800-lecie Gogolina, urodzinowa malińska flaszeczka wina, oderwanzkie utopki, biali górnicy z Górażdży i wiele, wiele innych fanastycznych pomysłów.
 
A o to oni:
I miejsce i nagrodę w wysokości 1000 zł otrzymali: Uniwersytet Trzeciego Wieku, Publiczne Przedszkole nr 3 w Gogolinie, DSS św. Barbara w Kamionku, Sołectwo Kamionek, Dzielnica Gogolin-Karłubiec, Dzielnica Gogolin-Strzebniów, Sołectwo Malnia, Sołectwo Chorula, Sołectwo Górażdże, reprezentowane przez Stowarzyszeniową Publiczną Szkołę Podstawową, Sołectwo Dąbrówka, Sołectwo Zakrzów oraz Gminna Biblioteka Publiczna wraz z Zespołem Rekreacyjno-Sportowym w Gogolinie.
II miejsce i nagrodę w wysokości 500 zł otrzymali: Sołectwo Odrowąż, Sołectwo Kamień Śląski oraz Sołectwo Obrowiec.
Wyróżnienia i nagrodę w wysokości 300zł otrzymało: Publiczne Przedszkole nr 1 w Gogolinie, Przedszkole w Ogrodzie w Kamionku, Publiczne Przedszkole w Zakrzowie (filia), Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 w Gogolinie, Centrum Usług Społecznych w Gogolinie oraz Klub Seniora w Gogolinie.