Zapraszamy do zapoznania się naszymi działaniami z obchodów Dni Seniora w Gminnym Ośrodku Kultury w Gogolinie

16.10.2023 Zaczęliśmy od zajęć z jogi, które poprowadziła profesjonalna instruktorka Weronika Gucman. To była doskonała okazja do poprawy kondycji i relaksu.

17.10.2023 Seniorzy mierzyli się oni w Rozgrywkach Planszowych w Nutka Cafe. Była to świetna okazja do wspólnej zabawy i relaksu, jak i sprawdzenia swojej wiedzy w takich grach, jak „Milionerzy” czy „5(30) sekund”. Atmosfera była bardzo przyjazna i radosna, a na twarzach Seniorów gościły uśmiechy. Nie zabrakło też muzycznych akcentów, dzięki występom Wędrującej Kapeli, która zagrała kilka znanych i lubianych utworów. Był to naprawdę niezapomniany dzień, pełen zabawy i integracji.

18.10.2023 w środowe południe seniorki z gminy Gogolin spotkały się, aby wspólnie nauczyć się robienia zdrowych i przepysznych kiszonek. To wszystko pod bacznym okiem pani Ireny Jasińskiej, która zapoznała panie z tajnikami swoich przepisów. Każda z uczestniczek przygotowała swój słoiczek pełen witamin, który następnie zabrała do domu, by poczęstować nim swoich bliskich. Natomiast w czwartek, podczas warsztatów z dietetykiem nasze seniorki dowiedziały się, jak przygotować pyszny, pożywny i bogaty w witaminy koktajl owocowy. Dowiedziały się również, jak jeść zdrowo i lekko, a przy tym zadbać o swoją odporność w okresie jesienno-zimowym. To były dwa, bardzo pouczające, a przy tym pyszne dni

 

25.10.2023  odbyło się kolejne spotkanie w ramach Święta Seniora. Tym razem naszym gościem była Ingryda Tomeczek – kosmetyczka, od której nasze seniorki dowiedziały się, jak odpowiednio zadbać o dłonie i paznokcie, aby były zdrowe i piękne. Pani kosmetyczka podzieliła się z nami swoimi tajemnicami i radami, jak np. nawilżać skórę dłoni, jak dbać o paznokcie, czy jak zapobiegać ich pękaniu i łamaniu. Było też o tym, że zdrowe stopy wpływają na kondycję całego organizmu. Panie były zachwycone i chętnie korzystały z porad naszej konsultantki od spraw zdrowia i urody.

 

26.10.2023 odbyły się warsztaty jesiennych wianków, na które zaprosiliśmy nasze kochane seniorki. Była to okazja do doskonalenia się w sztuce plecenia z liści, kwiatów i innych naturalnych materiałów. Pomysłów było wiele, a panie wykazały się wielką kreatywnością. Stworzone dzieła sztuki rękodzielniczej seniorki zabrały ze sobą, aby przyozdobić nimi swoje domostwa.