zwiastunTegoroczne obchody Dni Miasta odbyły się w ostatni weekend lipca (30-31), wtedy to muzyka, taniec i śpiew zawładnęły stadionem Miejskim w Gogolinie.

Rockowa Sobota z zespołem FEEL!
Folkowa Niedziela z TOBY'm z Monachium!
Ponadto kilkanaście innych zespołów i imprezy towarzyszące!

Program artystyczny zapewniony na sobotni wieczór przyciągnął tłumy fanów zespołu FEEL. Wpierw jednak zgromadzonych bawił zespół muzyczny BRAVO z Ziemi Żywieckiej, po którym wystąpił zespół rockowy STS z Republiki Czeskiej, wprowadzając zgromadzonych w odpowiedni nastrój tuż przed występem gwiazdy wieczoru.

{sigplus}artykuly/2011/08/dni_gogolina/01{/sigplus}

Równocześnie pod namiotem na Stadionie Miejskim odbywała się biesiada muzyczna – koncertowała kapela Zwierzyniecka, a zabawę taneczną rozkręcał zespół BRAVO z Ziemi Żywieckiej

{sigplus}artykuly/2011/08/dni_gogolina/02{/sigplus}

Chłodny, deszczowy wieczór nie był przeszkodą dla fanów FEELA, a Piotr Kupicha wraz z zespołem rozgrzali publiczność do czerwoności. Kontakt: estrada – stadion był fantastyczny, wszyscy entuzjastycznie śpiewali razem z wokalistą. Zgromadzeni nie chcieli dopuścić do zakończenia koncertu, zespół wiele razy bisował.

{sigplus}artykuly/2011/08/dni_gogolina/03{/sigplus}

XVII OPOLSKIE ŚWIETO PIEŚNI LUDOWEJ

Niedzielne uroczystości rozpoczęły się na placu śródmiejskim przy ul Strzeleckiej i Alei Św. Urbana, gdzie Burmistrz Gogolina Joachim Wojtala przekazał do użytkowania społecznego nowy plac. Zgromadzone zespoły folklorystyczne wspólnie odśpiewały pieśń „Poszła Karolinka do Gogolina".

{sigplus}artykuly/2011/08/dni_gogolina/04{/sigplus}

Na stadionie Miejskim w Gogolinie Burmistrz – Joachim Wojtala oficjalnie otworzył XVII Opolskie Święto Pieśni Ludowej, przywitał zaproszonych gości i zespoły folklorystyczne.

W koncercie galowym wystąpili:

• Zespół Folklorystyczny JEDL'OVINA ze Słowacji,
  • Zespół Pieśni i Tańca MODRZEWIACY z Wołczyna,
  • Grupa Samorządowa BURAKY z Wołczyna,
  • Zespół Śpiewaczy LIGOCKIE WRZOSY z Ligoty Prószkowskiej,
  • Chór VIVA LA MUSICA ze Strzelec Opolskich,
  • Zespół Folklorystyczny GAGATKI z Dobrzenia Wielkiego,
  • Zespół Wokalno – Instrumentalny KRZANOWICZANKI z Dobrzenia Wielkiego,
  • Zespół Tańca Ludowego ŚLĄZAK z Dobrzenia Wielkiego,
  • Zespół folklorystyczny SZWARNE DZIOŁCHY z Górażdży,
  • Zespół Pieśni i Tańca KOMES z Kędzierzyna – Koźla,
  • Zespół Pieśni i Tańca NYSA z Nysy,
  • KAPELA ZWIERZYNIECKA ze Zwierzyńca na Roztoczu,
  • Kapela Beskidzka CORNY POTOK.

There are no images in the gallery.

Pod namiotem również moc atrakcji – koncert Orkiestry Dętej Górażdże Cement S.A. oraz zespołów prezentujących swój dorobek artystyczny w ramach odbywającej się tam biesiady muzycznej NA SWOJSKĄ NUTĘ.

Gościem specjalnym tego dnia był TOBY z Monachium, który mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych zgromadził pełne trybuny. Toby ma wierna fankę w Gogolinie – 8-letnią Andreę Polański, z którą wspólnie odśpiewał jeden ze swych utworów. Publiczność świetnie się bawiła przy muzyce rozrywkowej naszego zagranicznego gościa.

IMPREZY TOWARZYSZĄCE

V Festiwal Kołacza Śląskiego z Zakładem Piekarniczo – Cukierniczym L. B. Zimmermann wplótł się już w obchody Dni Gogolina, jako stały punkt programu, tak samo jak wystawa stołów regionalnych i kiermasz ludowy. Dzielnice Gogolina – Karłubiec i Strzebniów przygotowały swojski poczęstunek w postaci chleba ze smalcem oraz placków ziemniaczanych. Świetlice młodzieżowe gminy Gogolin, Klub Seniora oraz twórcy ludowi ze Słowacji i Gogolina prezentowali swe wyroby ludyczne. Oprócz tego liczne ogródki gastronomiczne, kiermasze handlowe, lunapark, ścianka wspinaczkowa, trampolina i wiele innych atrakcji dla każdego.