zwiastun W piątkowe popołudnie i wieczór (14 października) Centrum Konferencyjne w Górażdżach stało się miejscem spotkania fanów bluesowo – rockowych brzmień. Prawie pięć godzin wypełnionych gitarowymi dźwiękami! Ponad 20 uczestników, Koncert! A wszystko to w jeden wieczór...

 

 

Warsztaty gitarowe przeprowadził Smok Smoczkiewicz, przy pomocy zespołu, w skład którego wchodzili: Marek Kapłon – perkusja (TSA), Paweł Mikosz – gitara basowa (Martyna Jakubowicz Band) i Mariusz Korczyński - wokal (Osły).

Warsztaty składały się z dwóch części – teoretycznej i praktycznej.

W części pierwszej Smok przybliżył uczestnikom genezę gitary oraz prekursorów muzyki bluesowej i rockowo – bluesowej. Wraz z Mariuszem Korczyńskim zaprezentowali kilka utworów bluesowych.

 

{webgallery}12

{/webgallery}

 

 

Uczestnicy warsztatów przygotowali na to spotkanie 3 utwory: Sweet home Chicago, The thrill is gone, You don't love me. Mimo, iż poziom wśród gitarzystów był zróżnicowany, każdy skorzystał na tym spotkaniu, zapamiętując cenne wskazówki prowadzącego. Część praktyczna służyła doskonaleniu umiejętności poprawnej gry na gitarze, ćwiczeniu najpopularniejszych riffów bluesowych, podciągania, wibrowania, flażoletów i mnóstwa innych „trików gitarowych".

{webgallery}34 {/webgallery}

Po przeanalizowaniu każdego z utworów, po wyćwiczeniu partii rytmicznych każdego z nich, prowadzący zapraszał na scenę dwóch gitarzystów, by wspólnie z zespołem odegrali utwór, zachęcając do improwizacji. Uczestnicy warsztatów zachwycali kunsztem i obyciem ze sceną. Słów uznania nie zabrakło nawet od samego Smoka Smoczkiewicza.

{webgallery}567{/webgallery}

Po zakończeniu warsztatów nadszedł czas na koncert profesjonalnego składu. Grupa grała ponad 30 minut obdarowując zgromadzonych dużą dawką pozytywnej energii w fenomenalnej blues – rockowej oprawie.

{webgallery}koncert1koncert2koncert3{/webgallery}

Warsztaty gitarowe zostały zrealizowane po raz pierwszy w gminie Gogolin, spotkały się z bardzo pozytywnym odbiorem, co rokuje na przyszłość. Już dziś zapraszamy na kolejną edycję warsztatów! Szczegóły jak zawsze na naszej stronie.

{webgallery}89{/webgallery}