W ostatnim dniu starego roku Gminny Ośrodek Kultury w Gogolinie zorganizował dwie imprezy sylwestrowe, każda w innym charakterze. Odbył się uroczysty koncert „Viva Strauss" w Gminnym Centrum Kultury oraz impreza pod chmurką na placu śródmiejskim w centrum Gogolina.
Podczas koncertu zaprezentowano publiczności najpiękniejsze melodie wiedeńskie w wykonaniu Kwartetu Smyczkowego „Verbum". W repertuarze koncertu znalazły się pieśni neapolitańskie i niezapomniane arie i duety z takich operetek jak „Księżniczka Czardasza", „Wesoła Wdówka" i „Zemsta Nietoperza" w wykonaniu sopranistki Moniki Rajewskiej oraz tenora Piotra Koprowskiego. Kwartetowi i solistom towarzyszyła na fortepianie Marta Żak. Wspaniałą ozdobą koncertu były pokazy taneczne w wykonaniu czołowych tancerzy turniejowych: Anety Koenig, Grzegorza Hauza, Sary Przywara i Pawła Labrygi. W czasie koncertu burmistrz Gogolina Joachim Wojtala złożył gościom i mieszkańcom najlepsze noworoczne życzenia.

Po zakończeniu koncertu wszyscy udali się na plac śródmiejski by podziwiać pokaz sztucznych ogni i wspólnie złożyć sobie życzenia na ten Nowy Rok 2014.
Podczas imprezy pod chmurką na placu śródmiejskim spotkało się liczne grono mieszkańców Gogolina. Wraz ze swoimi rodzinami i przyjaciółmi wspólnie bawili się przy największych przebojach muzycznych.

Po północy w Gminnym Centrum Kultury rozpoczęła się zabawa taneczna, gdzie wszyscy bawili się do białego rana.