Muzycy Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Gogolina kolędowali 5 stycznia 2014r. w największej żywej szopce betlejemskiej w Strumieniu na Ziemi Cieszyńskiej. Miejska Młodzieżowa Orkiestra Dęta koncertowała głównie z repertuarem kolędowym i rozrywkowym oraz nową solistką Anną Obrzud.
Orkiestra zagrała podczas sumy w bazylice św. Barbary, gdzie zostali powitani przez proboszcza ks. Oskar Kuśka – kapelana honorowego Ojca Św. Po mszy św. Orkiestra zagrała również godzinny koncert, który zakończył się wielokrotnymi bisami.
W godzinach popołudniowych Orkiestra koncertowała w „Strumieńskim Betlejem" – największej szopce na Śląsku Cieszyńskim. Gościem szczególnym uczestniczącym w tym koncercie był Premier Jerzy Buzek. Na prośbę Premiera muzycy zagrali m. in. znaną na całym świecie „Karolinkę". Kolejny koncert Orkiestra zagrała w parafii ewangelickiej w Drogomyślu, gdzie muzyków przyjęto owacją na stojąco.
Podczas pobytu w Gminie Strumień, Burmistrz Gogolina Joachim Wojtala i Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Iwona Cimek spotkali się z przedstawicielami władz samorządowych oraz Burmistrzem Strumienia Anną Grygierek. Podczas spotkania wstępnie uzgodniono kierunki współpracy kulturalnej. Dyrektor I. Cimek spotkała się w tym celu również z Dyrektorem Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury Bogusławem Żydkiem. Należy dodać, iż Gmina Strumień, podobnie jak Gmina Gogolin, należy do Polskiej Sieci Odnowy i Rozwoju Wsi.