Już po raz trzeci odbyła się Samorządowa Gala Karnawałowa – Gogolin 2014. Tym razem było wyjątkowo pod wieloma względami. Przede wszystkim gala odbyła się w nowym budynku Gminnego Centrum Kultury w Gogolinie, ponadto mieszkańcy gminy mogli bawić się podczas dwudniowej odsłony tj. piątek 7 lutego i sobotę 8 lutego 2014 roku. Tradycyjnie Pan Burmistrz Joachim Wojtala przywitał licznie przybyłych gości. Wspaniałą muzyczną atmosferę zapewnił zespół TROPIKANA
z Kysuckégo Novégo Mesta ze Słowacji. Natomiast galę poprowadzili Pani Violeta Zajączkowska – Dyrektor Zespołu Szkół w Gogolinie i Pan Jerzy Kłeczek – Dyrektor Zespołu Rekreacyjno-Sportowego w Gogolinie. Z prośbą o wsparcie letniego obozu naukowego dla uzdolnionych uczniów naszej gminy zwrócili się nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół w Gogolinie oraz członkowie Stowarzyszenia Oświatowo-Artystycznego „Edukacja ku przyszłości". W trakcie zbiórki jako przerywnik muzyczny zaprezentowały się uczennice ze studia piosenki z Zespołu Szkół w Gogolinie.
Gościem specjalnym wieczoru był Pan Artur Thomas, który umilił wieczór grając na instrumencie
o nazwie fletnia Pana składającym się z drewnianych piszczałek ułożonych w jednym rzędzie. Wspaniała zabawa i cudowny nastrój towarzyszył gościom prawie do białego rana.

Podziękowania należą się sponsorom, którzy wsparli tegoroczną galę:

• Samorząd Gminy Gogolin
  • Firma EKO-PROBUD z Gogolina
  • Bank Spółdzielczy z Krapkowic
  • Organizatorami byli:
  • Burmistrz Gogolina i Gminny Ośrodek Kultury w Gogolinie.
  • Patronat medialny sprawował Tygodnik Krapkowicki.