W czwartkowe popołudnie 27.02.2014r w Gminnym Centrum Kultury w Gogolinie po raz pierwszy zorganizowano „Tłusty Czwartek" – ostatki z Wodzeniem Niedźwiedzia. Zabawa rozpoczęła się wspaniałym występem zespołu Jackove z Jablonkowa. Występ naszych przyjaciół z Czech odbył się w ramach projektu „Karnawał kultur w naszym wspólnym domu - Europie", który jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa PRZEKRACZAMY GRANICE.

Kolejną atrakcją był występ naszej grupy obrzędowej z Gogolina, która występowała również w ramach tego projektu. Grupa ta zaprezentowała wspaniały program artystyczny „Wodzenie niedźwiedzia" – zgodnie z tradycją . Członkowie tego zespołu to aktorzy amatorzy, lokalni działacze, animatorzy kultury, sołtysi, radni, mieszkańcy naszej gminy. Wszystkie teksty są ich autorstwa.
Na scenie Gminnego Centrum Kultury wystąpił również zespół Uciechowianki z Uciechowa, gminy Dzierżoniów. Do wspólnej zabawy zachęcała prowadząca Karolina Trela.

Pan Burmistrz Joachim Wojtala podziękował za dotychczasową współpracę i za przybycie delegacjom z Kysuckego Nowego Mesta, z Piska, z Jablunkova oraz z Dzierżoniowa.