Świetlica Młodzieżowa w Kamieniu Śląskim
Ferie zimowe 2014

Dzień 14 lutego był nie tylko Dniem Św. Walentego, ale przede wszystkim ostatnim dniem szkoły w I semestrze, warto było zatem uczcić to wyjątkowe popołudnie. Zgromadzone w świetlicy dzieci i młodzież ochoczo uczestniczyły w pracach manualnych zaproponowanych przez naszego gościa Panią Klarę Polok, naszą miejscowa Panią Bibliotekarkę, która pracuje w Gminnej Bibliotece Publicznej w Gogolinie z oddziałem w Kamieniu Śl. Robiliśmy fikuśne serduszka z papieru, ozdabialiśmy balony. Zostaliśmy poczęstowani słodkościami i herbatką. Popołudnie upłynęło sympatycznie, przy opowieściach dotyczących planów na ferie.
W czasie dwutygodniowych ferii zimowych dwa razy odwiedziliśmy Centrum Kultury w Gogolinie – w dniu 17 lutego bawiliśmy się na Balu Karnawałowym który wypełniony był wieloma atrakcjami, tj. konkursami, nagrodami, tańcami i żartami. Zabawę prowadził fantastyczny wodzirej, z którym nie można było się nudzić. Zmęczeni, ale pełni wspaniałych wrażeń z niecierpliwością oczekujemy kolejnego balu w Gogolinie. Z kolei w dniu 25 lutego uczestniczyliśmy w fenomenalnym występie teatralnym grupy Art-Re z Krakowa, która zaprezentowała się w przedstawieniu pt. „Lech, Czech i Rus". Licznie zebrana widownia miała przyjemność stać się częścią artystycznych występów. Byliśmy zauroczeni i do dziś wspominamy ów teatrzyk. Dni w Kamieniu zaś upłynęły równie atrakcyjnie – z zapałem sportowca uczestniczyliśmy w turnieju gier zręcznościowych, wykonywaliśmy różne prace manualne – filcowe kolczyki, prace malowane farbami, papierowe kwiatuszki, czy też mikrofony, które były pomocne podczas Karaoke Show. Przygotowaliśmy również sałatkę jarzynowa, którą ze smakiem zjedliśmy. Innego dnia przygotowaliśmy i pochłonęliśmy z apetytem przesłodką sałatkę owocową. Ponadto graliśmy często w tenisa stołowego, piłkarzyki, gry planszowe, bądź tez komputerowe. Jednym słowem – dla każdego cos miłego. Po krótkim wypoczynku spędzonym aktywnie w naszej świetlicy możemy wracać na zajęcia szkolne, co nie znaczy, że nie będziemy stale odwiedzać świetlicy i z zapałem uczestniczyć w zajęciach tam oferowanych.

Opiekun świetlicy
wraz z dziećmi i młodzieżą