Intersujący program artystyczny, liczne atrakcje i piękna słoneczna pogoda zachęcały wszystkich do wzięcia udziału w XXIV Dniach Gogolina.
Już pierwszego dnia publiczność nie zawiodła. Trybuny wypełnione były po brzegi. Sobotni program artystyczny rozpoczął koncert Mariusza Kalagi z Zespołem, w rytmach pop i country. W podobnych rytmach zaprezentowała się także grupa taneczna „Niagara" ze Słowacji. Druga część programu muzycznego to Rock Meeting, a więc mocne granie w rytmie gitarowych riffów. Pierwszy w tej części koncertu wystąpiła zespół „Yesterdays" z Ostravy. Kapela ta przypomniała wszystkim zgromadzonym lata 80 – te prezentując utwory z tamtego okresu w rytmach rockowych. Kolejnym rockowym zespołem był zespół „S.T-S" z Czech. Najmocniejsze uderzenie nastąpiło jednak na koniec. Z siłą młota zagrał zespół Witch Hammer z Jablunkova. Metalowe brzmienie i mroczna scenografia na scenie, robiły niesamowite wrażenie. Koncert trwał, aż do późnych godzin nocnych.
Równolegle z rockowym graniem, w namiocie odbywała się biesiada muzyczna z zespołem AKANT.

 

Drugiego dnia, podczas świętowania XXIV Dni Gogolina, nie brakowało atrakcji na estradzie. Prezentacje artystyczne rozpoczęły się od występu zespołu BIS z Leśnicy. Działające przy TSKN, oraz kole DFK w Leśnicy, Studio Wokalne BIS, zrzesza utalentowaną młodzież w różnym wieku, która zagrała bardzo profesjonalnie utwory w wielu językach m.in. polskim, angielskim i niemieckim.
Jak zwykle, ogromny entuzjazm podczas występu wzbudziły gogolińskie mażoretki „Arriva" – tegoroczne wicemistrzynie Polski. Zaprezentowały wiele ciekawych układów tanecznych, które zostały nagrodzone przez publiczność gromkimi brawami.

Po mażoretkch na scenie pojawił się ulubieniec publiczności, Jacek Silski. Jego głos zaczarował zgromadzonych. Pan Jacek zaprezentował tym razem romantyczne ballady ze swojej nowej płyty Romantica.
Następnie Michał Rudaś wprowadził wszystkich w indyjski nastrój. Utwory, które wykonywał finalista programu The Voice of Poland były próbą przekazu indyjskiej kultury. Etniczne brzmienia i egzotyczne instrumenty na chwilę przeniosły cały stadion do Indii.
Gwiazdą niedzielnego programu była z pewnością „Golec uOrkiestra", która gościła w Gogolinie już po raz trzeci. Na muzyków czekało mnóstwo fanów, których nie zniechęciła nawet nagła burza, która nieco opóźniła koncert. W rześkim, świeżym powietrzu, po całodziennym upale, wszyscy bawili się znakomicie. Znane przeboje tego zespołu śpiewał cały stadion.


Na estradzie, jednym z ważniejszych punktów było ogłoszenie wyników i wręczenie nagród trwającego prawie cztery lata (2011-2014) konkursu „Piękniejsza Gmina Gogolin". W konkursie I nagrodę zdobyło sołectwo Kamień Śl., które otrzymało nagrodę w wysokości 100 tys. zł., w kategorii „najbardziej aktywne sołectwo/ dzielnica". Wszyscy zwycięzcy z rąk Burmistrza Gogolina otrzymali pamiątkowe „czeki", które mają jednak realne pokrycie.
W niedzielny wieczór do tańca i biesiadowania w namiocie zagrał zespół „Wiwat".

 


Podczas tegorocznych Dni Gogolina można było w gościć w różnorodnych strefach przygotowanych przez organizatorów.

W „Strefie Dobrego Jadła" serwowano lokalne przysmaki. Można było spróbować pierogów Babci Haliny, grillowanych i wędzonych pstrągów hodowanych w Gospodarstwie Agroturystycznym „Stary Młyn" w Obrowcu, swojskich kiełbas i szynek z restauracji „Kamieniec" w Kamieniu Śl. Pyszną kawę i rogaliki św. Jacka serwowano na stoisku przygotowanym przez „Sebastianeum Silesiacum" w Kamieniu Śl. Na stoisku gogolińska firma Beate i Lutz Zimmermann serwowała wspaniały śląski kołocz i inne wyroby własnej produkcji.

W „Strefie Dobrego Klimatu dla Rodziny" można było pobrać wnioski o wydanie Opolskiej Karty Rodziny i Seniora oraz Dużej Karty Rodziny, można było również otrzymać „Koperty Życia" i „Informatory Seniora".
Po raz pierwszy szerszej publiczności zaprezentował się też gogoliński żłobek. Zainteresowani opieką nad małymi dziećmi mogli otrzymać wszelkie informacje na temat funkcjonowania tej, jakże ważnej, instytucji. Przygotowano również punk informacyjny dla matek, gdzie można było otrzymać ulotki informacyjne na temat opieki nad kobietą ciężarną i opieki nad małym dzieckiem świadczonymi przez Gminny Ośrodek Zdrowia. Uczestnicy Dni Gogolina mogli również skorzystać również z oferty „Białego Miasteczka", czyli usług pielęgniarskich, masażu limfatycznego, krioterapii i szerokiej informacji dotyczącej prewencji zdrowotnej. W „Białym Miasteczku" można było również dowiedzieć się o pomocy przedmedycznej i poćwiczyć z użyciem fantomu.

W „Strefie Uśmiechniętego Miasteczka" przygotowano dla dzieci warsztaty plastyczne i kącik niespodzianek dla maluchów. W kąciku odbywały się także rodzinne gry i zabawy, kącik malowania twarzy, rysowania, „gniotki" i inne atrakcje, które przygotowały pracownice Gminnej Biblioteki Publicznej, Gminnego Ośrodka Kultury, Ośrodka Pomocy Społecznej i Klubu Seniora w Gogolinie.

 


Organizatorem XXIV Dni Gogolina był Gminny Ośrodek Kultury w Gogolinie i Urząd Miejski w Gogolinie przy wsparciu finansowym wielu sponsorów:
- Górażdże Cement SA
- Bank Spółdzielczy w Gogolinie
- Bank Spółdzielczy w Krapkowicach
- Chespa Sp. z o. o.
- EKO – PROBUD Bartosz Szczepanek
- SENRTEX Sp. z o.o.
- Usługi Pogrzebowe Sylwia Konefał
- Pekar Invest Piotr Pekar
- Szkółka Drzew i Krzewów Owocowych oraz Ozdobnych Piotr Konieczko
- Transport Samochodowy Józef Roskosz
- Jacek Morawiec