Oktoberfest
Spora grupa słuchaczy ATW ( 30 osób) biesiadowała na „ Karłubieckim Feście", który miał miejsce w sobotni wieczór 25 października 2014r w Hali Sportowej im. B. i Z. Blautów. Spotkanie odbyło się przy kawie i kołaczu, degustowaliśmy potrawy z kiszonej kapusty ( projekt pt. Tajemnica Dębowej Beczki) oraz bawiliśmy się z zespołem „STRIT".

Zdrowie z natury – spotkanie z gogolińską farmaceutką (15.10.2014r)
„ Przyroda jest lekiem dla wszystkich chorób – to zdanie, wypowiedziane przez Hipokratesa ponad dwa tysiące lat temu, do dziś jest aktualne" mgr Anna Praszmo z apteki „ Pod Aniołem" przybliżyła nam tematykę zaniechanych praktyk dotyczących leków i leczenia. Dowiedzieliśmy się jak wielką moc mają cudownie pachnące zioła i ukwiecone łąki

ATW „Żegnało Lato w Stylu Coantry"
Lato powoli zmierza ku końcowi, ale nie ma co się smucić, ponieważ koniec najcieplejszej pory roku oznacza jego huczne pożegnanie, a robimy to już piąty raz z Akademią Trzeciego Wieku w Gogolinie. Cykliczna impreza „ Pożegnania Lata" stała się niemalże tradycją oraz na stałe wpisała się w nasz program. Każde spotkanie jest inne w zeszłym roku" żegnaliśmy lato na sportowo" w tym roku w „Stylu Coantry"( odpowiednie miejsce, przebranie i muzyka). Dnia 17.09. 2014r na terenie Gospodarstwa Agroturystycznego w Szymiszowie odbył się piknik integracyjny gogolińskiej Akademii. Nie zabrakło również gości specjalnych, tegoroczną imprezę swoją obecnością uświetnił p. Burmistrz z małżonką oraz p. Dyrektor GCK. Spotkania tego typu cieszą się dużym zainteresowaniem a ich atutami jest atrakcyjność programu. Tym razem spotkanie rozpoczęliśmy mszą na Górze św. Anny, następnie w „ Gościńcu u Króla" przy kawie podsumowaliśmy miniony semestr, a później atrakcjom nie było końca. Były ciekawe konkursy, taniec w rytmie country, śpiew przy ognisku i dużo, dużo śmiechu. Podniebienie nasze cieszyło się wspaniałym poczęstunkiem: smacznym kołaczem śląskim, chlebem ze smalcem i ogórkiem kiszonym oraz przepysznymi kiełbaskami z grilla. Dzięki tego typu imprezie można było aktywnie spędzić wolny czas i przy okazji sprawdzić swoją kondycję fizyczną.

Gminne Dożynki
07.09.2014r Gmina Gogolin prezentowała się w barwnym korowodzie. Były misternie wykonane korony żniwne, tegoroczne plony z okolicznych pól i sadów i także zabawne scenki rodzajowe. Hasło naszej scenki to „ Chociaż mleczne zęby mamy, Polskie jabłka zajadamy" .Zaprezentowaliśmy się godnie jako „ pierwszaki" i zostaliśmy nagrodzeni i wyróżnieni.

Wizyta słuchaczy ATW w Gminie Dzierżoniów
30 lipca czterdziesto osobowa grupa udała się wraz z Burmistrze i Dyrektorem GCK w odwiedziny na Dolny Śląsk. Zwiedziliśmy miejscowości Uciechów, Mościsko, Owiesno i miasto Dzierżoniów. Wszędzie przyjmowano nas bardzo ciepło i serdecznie. Zapoznano nas z prezentacjami projektów m. innymi „ Uciechów – moja wieś", „ Kolorowy świat świadomego seniora" itp. A przy ognisku i śpiewach zintegrowaliśmy się.