Mieszkańcy Gminy Gogolin świętowali wspólnie Nowy Rok 2016 podczas Sylwestrowej Gali Operetkowo – Musicalowej z Teatrem Muzycznym Castello, która odbyła się 31 grudnia w Gminnym Centrum Kultury w Gogolinie.

Pokaz Rewii Tanecznej, zachwycające arie operetkowe, efektowna scenografia i charakteryzacje zagościły na scenie Sali Widowiskowej w GCK. Podczas niemal dwugodzinnego widowiska, goście usłyszeli największe przeboje operetkowe i musicalowe, obejrzeli pokaz tanecznego show w stylu ulicznego brazylijskiego karnawału, a także wysłuchali zabawnych anegdotek prowadzących galę: Barbary  Pakury-Brzoski i Jacka Nowosielskiego.

O północy na Placu Benedyktyńskim w Gogolinie w gorących rytmach muzyki, składając sobie nawzajem życzenia, mieszkańcy przywitali Nowy 2016 Rok. Tradycyjnie na powitanie Nowego Roku Urząd Miejski w Gogolinie oraz Gminny Ośrodek Kultury w Gogolinie przygotowali pokaz sztucznych ogni.