W dniach 23–26 października 2017 zapraszamy do Sali Widowiskowej w Gminnym Centrum Kultury w Gogolinie na wystawę polsko-niemiecką "Kościół moim domem - nie do wiary!".

Wystawa „Kościół domem” jest częścią projektu zatytułowanego „Oblicza Reformacji w Czechach, Śląsku i Górnych Łużyc”.
Celem niniejszej wystawy było nakierowanie młodych ludzi z Niemiec i Polski do zajęcia się historią, historią kościoła i zbadania tematu, który mało znany jest obu stronom.
Zarówno młodzież niemiecka jak i polska bardzo mało wie, iż do roku 1945 Dolny Śląsk zamieszkiwany był przez protestanckich Niemców. Świadectwa te widoczne są do dnia dzisiejszego i budzą niezmierną ciekawość i zainteresowanie.

Młodzi ludzie z Lubania, Bolesławca, Milicza, Görlitz oraz Wurzen prowadzili badania na temat śladów niemieckiego życia ewangelickiego na Dolnym Śląsku. Zbierali dokumenty, przeprowadzali wywiady ze świadkami, badali kościoły, cmentarze oraz ruiny. Zanurzali się w ciekawych biografiach.
Wszystkie te informacje znajdują odzwierciedlanie na dwujęzycznej wystawie.

Serdecznie zapraszamy młodzież szkolną oraz mieszkańców do zapoznania się z bardzo ciekawą wystawą.