Jarmark Mikołajkowy 2021

W niedzielę 5 grudnia 2021 r. na placu przed Gminnym Centrum Kultury w Gogolinie odbył się Kiermasz Mikołajkowy, który jak zawsze świąteczną atmosferą, ciekawymi stoiskami i wspaniałymi występami dzieci i młodzieży przyciąga licznych mieszkańców i gości.

Program jarmarku, podobnie jak w latach ubiegłych, skierowany był głównie do dzieci. Najmłodszych mieszkańców gminy Gogolin odwiedził Święty Mikołaj i elf w programie artystyczno - rozrywkowym w wykonaniu Akademii Twórczej zabawy „Akuku”. Warto było również zawitać do Pracowni Świętego Mikołaja w Nutka Cafe - prężnie funkcjonującej, dającej dzieciom mnóstwo powodów do radości przy tworzeniu świątecznych ozdób, Mikołajów sensorycznych i lukrowaniu pierników.

Jarmark uświetniły mikołajowe występy artystyczne dzieci i młodzieży Gminy Gogolin w wykonaniu:
• Miejskiej Młodzieżowej Orkiestry Dętej pod batutą Rafała Jilga
• Zespołu Mażoretek Arriva
• Grupy Hip Hop WTR
• Wokalistów działających przy Gminnym Ośrodku Kultury w Gogolinie na zajęciach prowadzonych przez pana Roberta Klimka.

Podczas niedzielnej imprezy wspaniałą niespodziankę przygotowali Moto Mikołaje z Opolskiego Towarzystwa Motocyklowego w Prudniku, którzy wjechali na plac swoimi pięknymi, ozdobionymi świątecznie pojazdami. Najmłodsi otrzymali paczki, była też okazja do pamiątkowych zdjęć na motorach.
Ponadto Gminny Ośrodek Kultury w Gogolinie Świetlica Środowiskowa oraz Klub Seniora przygotowały kiermasz artykułów świątecznych, na których można było zakupić naprawdę piękne, unikatowe, ręcznie robione dekoracje. Aby się troszeczkę rozgrzać w ten grudniowy dzień OSP Gogolin przygotowało świąteczną kawiarenkę: kawę, herbatę, ciasto, grochówkę, langosze oraz kiełbaski z grilla.