Kiermasz Bożonarodzeniowy z Mikołajem 2022

W sobotnie popołudnie 10 grudnia 2022 r. w Gminnym Centrum Kultury w Gogolinie odbył się Kiermasz Bożonarodzeniowy z Mikołajem. Impreza tradycyjnie świąteczną atmosferą, ciekawymi stoiskami i wspaniałymi występami dzieci i młodzieży, przyciąga licznych mieszkańców i gości.

Na zewnątrz, przed budynkiem GCK można było odwiedzić Mikołajową „Zagrodę z Alpakami u Karlika” oraz spróbować pyszności takich jak domowe hamburgery i hot-dogi, langosze, ciasta na stoisku przygotowanym przez OSP z Gogolina.

Wewnątrz budynku można było zakupić przepiękne ozdoby świąteczne i prezenty na stoiskach przygotowanych przez:
- Raisę Wyshneyską
- Żaklinę Janusz
- Gminny Ośrodek Kultury w Gogolinie
- Klub Seniora w Gogolinie
- Świetlicę Środowiskową w Gogolinie
- Dom Spokojnej Starości św. Barbara w Kamionku
- Twórczynię Ludową Grażynę Czekała
- Jolantę Ludwiczyńską
- Weronikę i Teresę Radajewską

Warto było również zawitać do Pracowni Świętego Mikołaja w Nutka Cafe, dającej dzieciom mnóstwo powodów do radości przy tworzeniu aniołków z koralików i włóczki oraz lukrowaniu pierników.

Jak co roku dzieci i młodzież ze szkół i przedszkoli na terenie Gminy Gogolin przygotowały bogaty program artystyczny. Na scenie wystąpili:

Publiczne Przedszkole nr 1 w Gogolinie:
Grupy Krasnoludki i Sówki

Mażoretki ArriVa:
- Grupy Baby ArriVa
- Duet Natalia Polus i Maja Pyka
- Skład świąteczny w specjalnym wydaniu

Studio Piosenki przy GOK w Gogolinie:
- Jagoda Reinert i Dominika Konarska
- Nadia Pałubska, Nadia Waloch i Paweł Gawron
- Natalia Dubanowicz i Ania Gogolok
- Oliwia Rydzak i Agata Weinert
- Izabela Dubanowicz, Wioletta Rydzak i Dorota Jończyk - Wrzosik

Zespół taneczny HIP-HOP WTR:
- Grupa First step
- Skład Blend
- Grupa Mini WTR

Najmłodsi z niecierpliwością czekali na wizytę Świętego Mikołaja. W oczekiwaniu na tego miłego gościa, dzieci uczestniczyły w interaktywnym programie artystycznym pt. „Nasz Mikołaj na święta w wykonaniu Bernadety Kowalskiej i Przyjaciół.