Pierwszy turnus wakacyjny w Nutka Cafe
Wakacje w Gminnym Centrum Kultury w Gogolinie ruszyły pełną parą.
Od środy, 30 czerwca 2021 roku, na uczestników zajęć w Nutka Cafe czekało wiele atrakcji. Każda osoba miała okazję wykonać własnoręcznie breloki dla siebie i rodziny. Po krótkiej przerwie i wspólnej zabawie każdy uczestnik zajęć otrzymał czapkę z daszkiem, która została ozdobiona, zgodnie z pomysłami naszych artystów.
Czwartkowe zajęcia rozpoczęły się od wykonania marionetek z kartonowych rurek. Powstały takie zwierzęta jak: żyrafy, ośmiornice, króliczki, misie i inne. Po krótkiej przerwie i zabawie integracyjnej każde dziecko przygotowało swoją wakacyjną mapę marzeń.
W piątek dzieci wybrały się do Parku Miejskiego w Gogolinie, gdzie zbierały zioła i kwiatki, które zostaną wykorzystane do prac artystycznych w kolejnych dniach. Później dzieci udały na Owocowy Plac Zabaw, gdzie miło spędziły czas.

Drugiego tygodnia pierwszego wakacyjnego turnusu w Nutka Cafe na uczestników zajęć czekało wiele atrakcji, prac plastycznych i zabawy. Poniedziałek rozpoczęto gogolińskim akcentem. Dzieci oraz młodzież miała okazję poznać ciekawostki oraz legendy związane z Gminą Gogolin. Po bardzo ciekawej rozmowie wszyscy wykonali swoje własne talerze, które zostały ozdobione wzorem opolskim. Dzień zakończyliśmy wspólnymi zabawami na dużej Sali.
We wtorek ponownie zawitały zajęcia z robotyki, na których zostały wykonane piękne wiatraki. Jednak zanim dzieci zamieniły się w informatyków, wykonały własną grę zręcznościową za pomocą kubeczka papierowego i koralika.
W środę uczestnicy zajęć przenieśli się w zaplątany świat. Każdy uczestnik miał okazję ozdobić deseczkę metodą stringart, czyli zaplataniem sznurka wokół gwoździ. Po bardzo długich pracach nad deseczkami oraz krótkim odpoczynku, uczestnicy zajęć rozpoczęli prace nad oklejaniem balonu za pomocą gazety i kleju z wodą. W najbliższych dniach staną się one podstawą do wykonania wyjątkowej pracy plastycznej.
W przedostatnim dniu tygodnia dzieci i młodzież kontynuowały oklejanie balonów. Jako, że jest to dzień wykonywania prac z niczego, każdy uczestnik przygotował wyjątkowego smoka z rurek po papierze toaletowym. Dzień został zakończony wspólnymi tańcami oraz śpiewem na dużej sali.
W piątek każdy uczestnik wykonał dwie maski według własnego pomysłu. Było to wyjątkowe zadanie, ponieważ każda osoba mogła się wykazać swoją kreatywnością. Udany tydzień został zakończony wspólnymi zabawami oraz tańcami.


W ostatnim tygodniu I turnusu Wakacji z Nutką Cafe działo się bardzo dużo.
W poniedziałek uczestnicy zajęć przygotowali płyty CD pod malowanie. Na jednej z nich znalazły się charakterystyczne miejsca Gminy Gogolin, a na drugiej dowolny wzór. Po zakończeniu prac plastycznych uczestnicy udali się na dużą salę, by wspólnie spędzić czas.
We wtorek dzieci oraz młodzież wznowili prace nad oklejaniem balonów, które zostały dokończone już w czwartek. Po dokończeniu pierwszego zadania, rozpoczęła się robotyka. Dzieci miały okazję wykonać różne zwierzęta i je zaprogramować.
W kolejnym dniu uczestnicy zajęć udali się na krótki spacer po Gogolinie. Skorzystali również z siłowni zewnętrznej w okolicznym parku. Po powrocie do GOKu udali się w swój zaplątany świat i wykonali pióra XXL.
W przedostatnim dniu I turnusu dzieci oraz młodzież zrealizowały najtrudniejsze zadanie podczas tej edycji Wakacji z Nutką Cafe. Zostały wykonane balony, które na codzień można obserwować na niebie podczas ich lotów. Po wyczerpującej pracy wszyscy udali się na dużą salę, gdzie spędzili wspólnie czas podczas różnych zabaw.