Szanowni Państwo!

Gminny Ośrodek Kultury w Gogolinie jako jednostka kultury jest również zobowiązana do oszczędności min. 10% energii elektrycznej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 7 października 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach służących ochronie odbiorców energii elektrycznej w 2023 roku w związku z sytuacją na rynku energii elektrycznej (Dz. U. poz. 2127 ze zm.).

W związku z tym, że GOK w Gogolinie prowadzi i posiada nadzór nad Gminnym Centrum Kultury w Gogolinie im. Jerzego Lipki, świetlicami wiejskimi w Malni, Gogolinie-Strzebniowie, Zakrzowie, Kamieniu Śl., Kamionku, Górażdżach, Obrowcu, Centrum Aktywacji Wiejskiej w Choruli i Odrowążu konieczne jest ograniczenie funkcjonowania działalności tych obiektów. W przypadku niewypełnienia powyższych założeń i niewygenerowania oszczędności Urząd Regulacji Energetyki nałoży karę finansową na jednostki samorządu, w tym na GOK w Gogolinie w kwocie do 20 tys. złotych.

Aby wypełnić założenia ustawy i wygenerować oszczędności postanowiono :
1. Realizację jedynie zaplanowanych działań projektowych prowadzonych przez Sołectwa, Zarządy Dzielnic (np. Wigilia, Mikołaj), Centrum Usług Społecznych w Gogolinie (spotkania projektowe lokalnych grup działania w danych sołectwach) Stowarzyszenia ( od 1 grudnia do 31 stycznia 2023 r.);
2. Ograniczenie działalności świetlic (od 1 grudnia do 31 stycznia 2023 r.) i działalności dodatkowej związanej z bieżącym funkcjonowaniem GOK;
3. Ograniczenie do minimum ogrzewania w obiektach do 19℃ i stosowanie go jedynie krótko przed planowanymi wydarzeniami;
4. Ograniczenie do minimum korzystania z urządzeń elektrycznych tj. kuchenek elektrycznych, bojlerów, zmywarek, czajników elektrycznych, mikrofalówek oraz o dopilnowanie zmniejszenia ogrzewania po zakończonym spotkaniu;
5. Wstrzymanie dodatkowych wynajmów świetlic dla osób prywatnych;
6. Całkowite wyłączenie telebimu przed budynkiem GCK w Gogolinie (od 1 grudnia do 31.01.2023 r.);
7. Zawieszenie zajęć artystycznych w GCK w Gogolinie ( od 19 grudnia do15 stycznia 2023 r.);

Przepraszamy za utrudnienia i bardzo dziękujemy za wyrozumiałość.

Mamy jednak nadzieję, że niebawem wrócimy ponownie do normalnej działalności Gminnego Ośrodka Kultury w Gogolinie.

Dyrektor GOK w Gogolinie
Iwona Cimek