23 czerwca Zakończenie Roku Artystycznego w GCK .

W programie, prezentacje artystyczne uczestników zajęć. Czternasto osobowa grupa ATW zatańczyła dwie wiązanki tańców , tańce ludowe oraz tańce nowoczesne.

„Natura - samo życie”

Poznawanie walorów przyrodniczych Parku Krajoznawczego Góra Św. Anny 22 czerwca Słuchacze gogolińskiej Akademii podziwiali niezwykłe walory przyrodnicze, wzniesienia, bogate urzeźbienie terenu z licznymi wąwozami, ścieżką edukacyjną, malownicze buczyny, stanowią krajobraz parku urzekającą pięknym i niepowtarzalnym. Najbardziej cenne przyrodniczo obszary leśne objęto ochroną. Są to rezerwaty leśne: "Lesisko", "Boże Oko" zwane śląską Szwajcarią. Następnie zwiedziliśmy Park Miniatur Obiektów Sakralnych w Olszowej. W tym osobliwym i przepięknym ogrodzie znajduje się kilkanaście miniatur najbardziej znanych obiektów sakralnych z całego świata. Nasi słuchacze tylko w jednym miejscu mogli podziwiać miniatury słynnych bazylik i katedr katolickich, w tym cenne zabytki sakralne z wielu miejsc pielgrzymkowych w Polsce i na świecie. W jednej chwili mogliśmy być przed Bazyliką na Placu św. Piotra w Rzymie oraz przed Bazyliką Św. Marka w Wenecji, a za chwilę przed Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Fatimie. Wszyscy byli pod wielkim wrażeniem wiernego odtworzenia Katedry Wawelskiej w Krakowie, Sanktuarium na Jasnej Górze w Częstochowie, czy Katedry Świętego Krzyża w Opolu. Spacer po parku dostarczył nam wiele miłych wrażeń.

Wczasy zdrowotne.

Na przełomie maja i czerwca osiemnasto osobowa grupa ATW odpoczywała nad polskim morzem w pięknym ośrodku „Zastal” w Dziwnowie, korzystając z zabiegów rehabilitacyjnych i walorów nadmorskiego powietrza.

Jubileuszowa Biesiada

Kolejowa Orkiestra w Gogolinie

Grupa taneczna „ 50 lat + Vat”

to my… z panem Jackiem Nowosielskim. Jest wesoło jest dużo ruchu, niemało humoru i trochę śpiewu.

„Matkom zamiast laurki”

Dnia 18.05.2017r Zarząd Akademii Trzeciego Wieku zorganizował wyjazd dla swoich słuchaczy do opolskiego teatru im. Jana Kochanowskiego na spektakl OPOLE /04. Spektakl powstał z okazji 800 – lecia Opola .Czworo reżyserów, cztery opowieści, cztery oblicza miasta. Nietypowe, zaskakujące, odkrywcze , przedstawienie na najnowszej scenie teatru „ Modelatornia”. Każda odsłona przedstawienia miała miejsce w innym okresie historycznym ( lata 30, 70, współczesność i przyszłość). Wielkim zdziwieniem dla słuchaczy było to, że kontrowersyjny spektakl można było oglądać na siedząco lub na leżąco na poduchach. Kontynuacja niesamowitych przeżyć teatralnych odbyła się przy kawie i słodkim poczęstunku u „ Antka”. Wrażeń i zaskoczeń było wiele…

Wystawa w „ Vertigo”

26 kwietnia duża grupa ATW zwiedzała wystawę w „ Vertigo” zorganizowaną z okazji 50-cio lecia nadania praw miejskich naszemu miastu. Podczas oglądania dawnych zdjęć dzieliliśmy się wspomnieniami z minionych wydarzeń – było wesoło. Zwiedzanie zakończyliśmy rozgrywką w kręgle.

„ Ze sztuką na ty”

20 kwietnia słuchacze spotkali się w GCK ze wspaniałą znawczynią sztuki mgr Barbarą Jaskólską, której wykłady cieszą się dużym zainteresowaniem. Pani Basia w pokazie multimedialnym pokazała nam główne trendy – wzornictwa przemysłowego i architektury światowej. Warianty łączenia starego z nowym –np. Filharmonia w Szczecinie i Hamburgu. Wykład był bardzo ciekawy, pouczający i przeplatany dużą dawką humoru.

Wielki Piątek

W tym wyjątkowym dniu 22 osobowa grupa słuchaczy naszej Akademii odwiedziła o poranku kapliczkę Matki Boskiej „ Na Bagnach” w której znajduję się źródło. Po odprawieniu krótkiej Drogi Krzyżowej, obmyciu twarzy wodą źródlaną i złożeniu sobie życzeń wielkanocnych przy wspólnie przygotowanym śniadaniu .Słuchacze w świątecznym nastroju rozeszliśmy się do swoich domów.

Światowy Dzień Zdrowia

Światowy Dzień Zdrowia, obchodzony co roku 7 kwietnia w rocznicę powstania Światowej Organizacji Zdrowia, pozwala na ożywienia działań poświęconych konkretnym zagadnieniom i problemom zdrowotnym. W piątkowe przedpołudnie w GCK w Gogolinie odbyło się spotkanie poświęcone zaburzeniom depresyjnym. Depresja jest tematem przewodnim tegorocznej kampanii informacyjnej z okazji obchodów Światowego Dnia Zdrowia 2017. Jak podkreśla psycholog Ewa Krancioch - Schynol z Gminnego Ośrodka Zdrowia w Gogolinie, depresja dotyka ludzi w różnym wieku, z różnych środowisk, bez względu na wiek, płeć czy status społeczny. W spotkaniu uczestniczyła liczna grupa naszych słuchaczy. Organizatorem spotkania był Referat Zdrowia i Polityki Społecznej w Gogolinie, przy współpracy Gminnego Ośrodka Zdrowia w Gogolinie.

Warsztaty plastyczne z p. Basią Herok

06.04.2017 r. –„ Wielkanocne stroiki”, 11.05.2017 r. – „ Kwiatowe pejzaże” , 08.06.2017 r. – „ Na ludowo – wianki”