Gminny Ośrodek Kultury w Gogolinie już po raz czwarty zorganizował Samorządową Galę Karnawałową.  W tym roku Gala odbywała się w scenerii zimowo-lodowej.

31 stycznia na sali widowiskowej w Gminnym Centrum Kultury bawiło się prawie 150 osób. W czasie Gali przygrywał zespół  "Bravo" z Żywca, który w karnawałowych rytmach muzyki rozrywkowej  bawił wszystkich do białego rana.

Specjalnym gościem wieczoru podczas tegorocznej Gali była grupa aktorów z Teatru Polskiego w Bielsku Białej, prezentując program muzyczno – rozrywkowy pt: "Karnawale, Karnawale…", który  był pełen humoru i uniesień artystycznych. Aktorzy wcielali się w postaci znanych wokalistów. Na scenie pojawili się między innymi:  Helena Vondrackova, Zdzisława Sośnicka, Karell Gott, Kora,  M. Monroe, Kayah, Annie Lennox, Cher,  Seweryn Krajewski, Doda, Feel i wiele innych. Najwięcej emocji wzbudził jednak występ Tiny Turner z przebojem "You simply the best".

Z prośbą o wsparcie letniego obozu naukowego dla uzdolnionych uczniów naszej gminy,  podczas Gali zwrócili się nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół w Gogolinie oraz członkowie Stowarzyszenia Oświatowo-Artystycznego "Edukacja ku przyszłości".

Sponsorzy tegorocznej Gali to:

• Górażdże Cement S.A. w Choruli
  • LHOIST OPOLWAP S.A. w Tarnowie Opolskim