Ferie zimowe za nami. Niektórzy wyjeżdżali z rodzicami w góry, inni na obozy narciarskie, dla jeszcze innych był to czas wyjazdów do rodziny. Ci, którzy zostali w domu, także nie mieli czasu na nudę! Bo ze Świetlicą nuda się nie uda!

Ferie rozpoczęliśmy przypomnieniem sobie zasad bezpiecznych zabaw na śniegu, przygotowaliśmy gazetkę na ww temat. Potem odbył się zimowy pokaz mody, rozgrzewka no i w końcu sanki, narty i bałwanki… śmiechu było przy tym co nie miara!

Wspólnie z filią biblioteki udaliśmy się na zimowe opowieści, potem rywalizowaliśmy w zagadkach, rebusach, krzyżówkach. Kto zagra w 5 sekund, albo w gorącego ziemniaka ? Nikogo nie trzeba namawiać! A może mega jenga? O tak!

W ramach zajęć artystycznych przygotowaliśmy scenografię do przedstawienia na Dzień Babci i Dziadka oraz piękne "łyżeczkowe" bałwanki.

Pierwszy tydzień zakończyliśmy pingwinkowymi igrzyskami. Kto pierwszy przeniesie pingwinie jajo do gniazda? Jak bezpiecznie przekazać jajo pingwiniej mamie? Taniec pingwina? Bez problemu, wszystkie zadania zaliczone! Brawo!!!

Kolejny tydzień przywitał nas śniegiem. Hurrrra!!! Pora na szaleństwa na śniegu. Lepienie bałwana, wojna na śnieżki , aniołki na śniegu, tropienie śladów to tylko niektóre atrakcje tego dnia… Zmęczeni, zmarznięci przy ciepłej herbacie i słodkościach  suszymy się na świetlicy.

Wtorek to wyjazd do kędzierzyńskiego kina z zaprzyjaźnionymi Świetlicami z Zakrzowa i Odrowąża. Wszyscy zaopatrzeni w popcorn zasiadamy przed wielkim ekranem, by wspólnie z Ralfem Demolką udać się w podróż do świata Internetu.

Ferie kończymy balem przebierańców w CAW w Choruli. W pięknych, kolorowych przebraniach meldujemy się na Sali. Szaleństwa na parkiecie, malowanie buziek, konkursy to tylko niektóre atrakcje, które czekały na dzieci tego dnia! W radosnych rytmach żegnamy ferie!

Opiekun
Katarzyna Wystrach-Blaut