W Choruli mimo braku śniegu podczas ferii zimowych dzieci bawiły się świetnie.

Zajęcia zostały tak zaplanowane, aby bez względu na wiek i płeć każde dziecko mogło znaleźć coś dla siebie i w sposób miły oraz atrakcyjny spędzić wolny czas. A chętnych nie brakowało….

Zajęcia rozpoczęliśmy od przypomnienia sobie regulaminu oraz zasad zdrowych i bezpiecznych ferii. Eksperymentowaliśmy ze śniegiem, tworzyliśmy portrety bałwanków.

Wspólnie z biblioteką poznawaliśmy ptaki zimujące w Polsce, rozpoznawaliśmy ptasie odgłosy, rozwiązywaliśmy zagadki… w części artystycznej tworzyliśmy karmniki . Był też czas na planszówki, tu zawsze jest mnóstwo emocji!

Kolejny tydzień także spędziliśmy bardzo ciekawie i wesoło. Na nudę nie było czasu. We wtorek pojechaliśmy na wycieczkę do Krasiejowa, odwiedziliśmy Park Nauki i Ewolucji Człowieka. Przenieśliśmy się w czasie do początków ludzkości, uczestniczyliśmy w bardzo ciekawych doświadczeniach z suchym lodem . Kolejny dzień to turniej gier planszowych a także spotkanie z panią bibliotekarką.

Tłusty czwartek był u nas naprawdę tłusty, zjedliśmy mnóstwo pączków, donutów i faworków. Wzięliśmy udział w wielu karnawałowych konkursach, a także stworzyliśmy karnawałowe maski. A na koniec zrobiliśmy fit donuty…

Ferie zakończyliśmy zimowymi igrzyskami na wesoło. Było mnóstwo śmiechu i super zabawy. Wszyscy uczestnicy otrzymali zimowe, słodkie medale.

Opiekun świetlicy
Katarzyna Wystrach-Blaut