W czasie świetlicowych wakacji dzieci wybrały się w kreatywną podróż dookoła świata. W każdym państwie czekały zadania, ciekawostki, a także zadania kreatywne. Zdobiliśmy piernikowe serca, tworzyliśmy afrykańskie maski, wiązanie turbanu też nie jest problemem. Zgłębialiśmy tajemnice piramid, jedzenie pałeczkami, kaligrafia i chińskie pismo to dla nas pestka! Tkanie też łatwizna! Było dużo śmiechu i zabawy, kreatywny szał no i mniam też było!

Zwiedziliśmy także różne ciekawe miejsca- Zamek Ogrodzieniec w Podzamczu, Park Korzonek w Konopiskach, Park Krajobrazowy Góra Świętej Anny, Sudecką Zagrodę Edukacyjną w Dobkowie, gdzie uczestniczyliśmy w warsztatach geologicznych. Nie obyło się również bez wyjazdu do kina na „Biedronkę i Czarnego Kota”. W firmie Hengst na "własne oczy" zobaczyliśmy jak produkuje się części do samochodów znanych marek.

Na zakończenie wakacji na uczestników czekał escape room, czyli wyprawa dookoła świata w poszukiwaniu tajemniczego talizmanu. Po wykonaniu zadań, każdy otrzymał wakacyjną listę wyzwań do wykonania oraz drobne upominki.