W marcowe popołudnie, kiedy pierwsze oznaki wiosny zaczynały przeganiać zimowy chłód, mieszkańcy Choruli i Strzebniowa zgromadzili się w świetlicach, by wziąć udział w warsztatach przygotowujących ich na nadchodzące święta Wielkanocne. W tych przytulnych przestrzeniach, wypełnionych zapachem świeżych kwiatów i barwami wiosennych ozdób, odbywały się spotkania, które nie tylko rozbudzały kreatywność, ale też przypominały o bogatej tradycji okołoświątecznych obrzędów.

Podczas warsztatów pod okiem pani Ani z miejscowej biblioteki, uczestnicy wspólnie tworzyli różnorodne dekoracje wielkanocne. Stoły były obłożone koszami pełnymi jasnych wstążek, kolorowych jajek, gałązek wierzby i innych materiałów potrzebnych do wykonania ozdób. Każdy mógł wybrać swoje ulubione elementy i pod okiem fachowej instruktorki stworzyć niepowtarzalne dzieło, które ozdobi dom w świątecznym klimacie.

Nie zabrakło także chwil spędzonych na wspomnieniach i opowieściach o dawnym zwyczajach wielkanocnych. Pani Ania przypominała uczestnikom o tradycji pisanki, króliczka wielkanocnego, czy palm wielkanocnych, które kiedyś ozdabiały polskie domostwa w te radosne dni. W miłej atmosferze rozmów i uśmiechów wszyscy zgłębiali tajniki dawnych obrzędów, czerpiąc radość z odkrywania piękna tradycji.

W trakcie spotkania nawet zajączek postanowił dołączyć do uczestników, rozdając uśmiechy i podkradając się do koszyczków z jajkami. Ta niespodziewana wizyta tylko dodatkowo wzmocniła atmosferę radości i wspólnoty, jaka panowała wśród wszystkich obecnych. Po zakończeniu warsztatów uczestnicy opuszczali świetlice z uśmiechem na twarzy i pełnymi rękami pięknych dekoracji, gotowi cieszyć się zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi. Ta wspólna aktywność nie tylko umiliła czas mieszkańcom, ale też sprawiła, że poczuli się jeszcze bardziej związani z tradycją i swoją społecznością.