Facebook
Facebook
Facebook
Facebook

Klub Seniora

W czwartek 16 stycznia 2020 r. w Gminnym Centrum Kultury w Gogolinie 80 członków Klubu Seniora uczestniczyło w spotkaniu z okazji Dnia Babci i Dziadka. Uroczystość uświetnił występ dzieci z Publicznego Przedszkola nr 1 w Gogolinie.

W przedstawieniu jasełkowym wystąpiły 4-latki przygotowane przez Panią Agnieszkę Porada. W programie tanecznym wystąpiły 5-latki przygotowane przez Panią Marię Nędza.

Oprócz części artystycznej dzieci przygotowały również laurki dla wszystkich seniorów.

Czytaj więcej: Dzień Babci i Dziadka w Klubie Seniora

We wtorek 18 grudnia 2019 r. w Gminnym Centrum Kultury w Gogolinie odbyło się spotkanie wigilijne Klubu Seniora. Blisko 150 osób spotkało się przy świątecznym stole aby dzieląc się opłatkiem złożyć sobie najlepsze życzenia. W świąteczny nastrój zebranych wprowadziły dzieci z Publicznego Przedszkola nr 3 w Gogolinie ze swoim występem artystycznym.

Czytaj więcej: Spotkanie wigilijne Klubu Seniora

Członkowie klubu seniora już rozpoczęli przygotowania do Kiermaszu Bożonarodzeniowego, który odbędzie się w dniach 7 - 8.12.2019 r.

W poniedziałek 23 września 2019 r. członkowie Gogolińskiego Klubu Seniora uczestniczyli w drugiej wycieczce z okazji pożegnania lata. 46 – osobowa grupa wybrała się do Januszkowic. Pogoda dopisała. Nie zabrakło pysznego chleba ze smalcem i bogracza oraz słodkiego poczęstunku z kawą. Wyjazdowi towarzyszyły tańce, spacery i dobry humor.

Czytaj więcej: Pożegnanie lata w Klubie Seniora - część druga

W poniedziałek 16 września 2019 r. członkowie Gogolińskiego Klubu Seniora uczestniczyli w wycieczce z okazji pożegnania lata. 50 – osobowa grupa wybrała się do Jarnołtówka i Moszczanki. Mimo niepewnej pogody uczestnicy aktywnie spędzili czas na polanie nad potokiem, w przerwach raczyli się kawą i kołaczykami, degustowali chlebek z domowym smalcem i kiszonym ogóreczkiem oraz pieczonymi kiełbaskami. Potem przemieścili się do Moszczanki (część z nich pokonała tą trasę pieszo), gdzie w pubie „U Bodzia” mogli skosztować pieczonego pstrąga i delektować się lodami. Wycieczka była okazją do wspaniałego relaksu i jeszcze lepszej integracji naszych seniorów.

Czytaj więcej: Pożegnanie lata w Klubie Seniora

3 lipca 2019 r. blisko 50 członków Klubu Seniora uczestniczyło w wycieczce do Ołomuńca w Czechach.

Czytaj więcej: Wycieczka do Ołomuńca

Dnia 27 maja 2019 r. w Gminnym Centrum Kultury w Gogolinie ponad 80 członków Klubu Seniora uczestniczyło w spotkaniu z okazji Dnia Matki i Ojca.

Wśród zaproszonych gości byli m. in. Przewodniczący Rady Miejskiej w Gogolinie, Skarbnik Gminy oraz Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Gogolinie. 

Spotkanie umiliły wierszami, tańcem i śpiewem dzieci z Publicznego Przedszkola nr 1 w Gogolinie oraz uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Kamieniu Śląskim. Występ zakończył się gromkimi oklaskami publiczności.

„Matka to ta co ze mną boleje
Ze mną cierpi i ze mną się śmieje.
Matczyne serce wiele jest warte
I dla nas na oścież zawsze otwarte.”

Czytaj więcej: „Dom bez niej to tylko ściany i dach” - spotkanie z okazji Dnia Matki i Ojca w Klubie Seniora

W sobotę 11 maja 2019 r. członkowie Gogolińskiego Klubu Seniora wzięli udział w Targach Ogrodniczych – „Wiosna Kwiatów 2019” w Łosiowie.

Impreza odbywa się co roku w 2. weekend maja w Opolskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Łosiowie i z każdym kolejnym rokiem cieszy się rosnącym zainteresowaniem odwiedzających. To również największe święto kwiatów w województwie opolskim.

Czytaj więcej: Wyjazd do Łosiowa członków Klubu Seniora

W poniedziałek 13 maja 2019 r. ponad 30-osobowa grupa członków Klubu Seniora uczestniczyła w spotkaniu z funkcjonariuszami KPP w Krapkowicach – asp. Łukaszem Borończykiem oraz asp. Mateuszem Bialikiem.

Pierwsza część prelekcji dotyczyła bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Następnie seniorzy dowiedzieli się na co zwracać uwagę, aby nie paść ofiarą oszustów, wyłudzających pieniądze metodą „na wnuczka”, policjanta, agenta itp.

Funkcjonariusze przestrzegali także przed nieświadomym podpisywaniem niekorzystnych umów oraz brania udziału w podejrzanych bezpłatnych pokazach i badaniach.

Czytaj więcej: Spotkanie Klubu Seniora z policjantami

W poniedziałek 15 kwietnia 2019 r. w Gminnym Centrum Kultury w Gogolinie odbyło się spotkanie wielkanocne, w którym uczestniczyło 50 członków Klubu Seniora.
Spotkanie rozpoczęło się wielkanocnym programem artystycznym w wykonaniu dzieci z Publicznego Przedszkola nr 3 w Gogolinie. Mali artyści zaprezentowali również scenkę która wygrała tegoroczny Gminny Konkurs Gawędziarski „Śląskie Beranie”.

Tradycyjnie na wszystkich seniorów czekał świąteczny poczęstunek.

Czytaj więcej: Spotkanie wielkanocne w Klubie Seniora

Deklaracja dostępności

Zajęcia w GOK

Najbliższe wydarzenia

Polub nas na Facebooku!

BIP

 

bip m

 

 

 

 

epuap

Wyszukaj na stronie

Realizowane projekty

Logo NCK Visegrad Fund logo 182 logo mkidn kolor logo dom kultury plus euroregion pradziadedukoBardzo Młoda Kultura
Początek strony /*====== Moduł dostępności ======*/