Za nami kolejny intensywny dzień. Dziś bowiem królowała u nas sztuka i kultura, a to za sprawą Teatr Żelazny z Katowic, który odwiedził nasz GOK i zaprezentował spektakl na podstawie bajki Jana Brzechwy pt. “Pchła Szachrajka”. Na przedstawienie przybyły dzieci z całej gminy, w sumie było nas ponad 250 osób.

Spektakl był kolorowym i wesołym widowiskiem dla naszych widzów, którzy odbyli wspaniałą podróż z małą, krnąbrną i bardzo psotną Pchełką. Za pomocą pomysłowej scenografii przenosiliśmy się do kolejnych miejsc, jakie odwiedzała bohaterka. Muzyka lat 20-tych, barwne kostiumy i zabawne piosenki sprawiały, że dzieci bawiły się fantastycznie. Odwiedzając kolejne miejsca. Pchełka przemierzała lądy i morza, by dostarczyć naszym młodym widzom wiele emocji, a także niezliczonych powodów do śmiechu.

Spektakl był także pełen mądrych przesłań i morałów. To małe stworzenie uczyło dzieci, że nie warto być chciwym, kłamliwym i złośliwym, bo to prowadzi do nieszczęścia. Pokazywała też, że warto być uczciwym, odważnym i przyjaznym, bo to z kolei przynosi radość i przyjaźń.

Po spektaklu dzieci miały okazję spotkać się z aktorami i zrobić sobie z nimi pamiątkowe zdjęcie. Była to niezapomniana przygoda dla wszystkich uczestników.