Dnia 19 maja w Gminnym Ośrodku Kultury w Gogolinie odbył się koncert niezwykłej Siggy Davis i Krzysztofa "Pumy" Piaseckiego z Puma Band, którzy z wielkim przytupem rozpoczęli Mają Moc Kultury z GOK-iem.

Siggy Davis, wokalistka o międzynarodowej sławie, urzekła zgromadzonych swoim głosem i charyzmą. Znana z występów na Broadwayu oraz z filmów Spike’a Lee i Briana de Palmy, Davis dostarczyła niezapomnianych wrażeń, interpretując klasyki gatunku z własnym, niepowtarzalnym akcentem. Jej występ był pełen emocji, a każdy utwór przyjmowany był z entuzjazmem przez publiczność.Towarzyszył jej Krzysztof “Puma” Piasecki i jego zespół Puma Band, którzy swoją wszechstronnością i mistrzostwem gitary dodali koncertowi wyjątkowego charakteru. Wirtuozeria Piaseckiego, jednego z najbardziej rozpoznawalnych gitarzystów polskiej sceny muzycznej, była prawdziwą ucztą dla miłośników strunowych brzmień. Piasecki zachwycał zarówno techniką, jak i emocjonalnym zaangażowaniem, które wyraźnie przekazywał w każdym dźwięku. Przed muzycznym występem, o godzinie 17:00, odbyło się spotkanie z kolorami i formą. Dzięki kolekcji malarskiej Bonk Art Gallery z Opola, pod opieką marszanda Romana Schmeltera, miłośnicy sztuki mieli okazję zanurzyć się w polskim malarstwie XXI wieku. Ekspozycja ta była wspaniałą okazją do odkrycia nowych talentów i podziwiania dzieł, które odzwierciedlają bogactwo i różnorodność współczesnej sztuki polskiej. Zwiedzający z zainteresowaniem przeglądali prace, a niektórzy z nich z pewnością znaleźli nowe źródła inspiracji.Wydarzenie to było prawdziwym świętem dla ducha, a jego magia na długo pozostanie w pamięci uczestników. Owacje na stojąco, bisy i niekończące się oklaski potwierdziły, że Siggy Davis i Krzysztof "Puma" Piasecki wraz z zespołem Puma Band stworzyli niezapomniany wieczór, który zainaugurował Mają Moc Kultury z GOK-iem w wyjątkowy sposób.