Świetlica Młodzieżowa w Malni

andrzejki2011

Są różne sposoby, żeby dowiedzieć się, co nas czeka w przyszłości. Można pójść do wróżki, która ma czarnego kota i szklaną kulę. Można zapytać Cyganki, która wróży z kart i ręki. Można też wróżyć sobie samemu, ale trzeba to robić w czasie niezwykłym. 

Kiedyś uważano listopad za miesiąc magiczny, niezwykły. I właśnie dlatego, wszyscy ludzie wykorzystywali ten czas na wróżby, które miały przepowiadać przyszłość.Jednak, aby sprawdzić czy wróżby się spełniają, musimy trochę poczarować. 29 listopada odbyły się u nas „biblioteczno-świetlicowe" Andrzejki.

 

 

Pani Krysia przybliżyła nam Andrzejki od strony teoretycznej, opowiedziała nam o zwyczajach i tradycjach związanych z tym świętem dawniej.

 

Teraz przyszła kolej na zabawę w naszej grupie i sprawdzenie co nas czeka w przyszłości. Zapraszam Was na magiczne spotkanie – pełne wróżb, radości i zabawy.

 

Z wielką ciekawością przystąpiliśmy do wróżb.

 

Odkrywaliśmy przyszłość ukrytą w kubeczkach, laliśmy wosk, poznawaliśmy imię przyszłego męża i żony ukryte w papierowych sercach. Nie brakło też wyścigu butów do stanu małżeńskiego.

Tradycyjnie nie brakło dobrego humoru, radości i śmiechu

Opiekun

Katarzyna Wystrach-Blaut

 

Galeria zdjęć...