mikoajki2011Zbliża się dzień św. Mikołaja, co za tym idzie – kiermasz bożonarodzeniowy w Gogolinie, czyli występy artystyczne, stoiska z ozdobami i dekoracjami, kawiarenka ze swojskim ciastem i kawą oraz wiele dodatkowych atrakcji.

W minioną niedzielę (04.12) w Hali sportowej im. B. i Z. Blautów w Gogolinie – Karłubcu odbył się doroczny kiermasz świąteczny, którego gościem specjalnym był nie kto inny, jak sam św. Mikołaj. Z tejże okazji dzieci z PSP nr 3 w Gogolinie oraz gogolińskie mażoretki Karolinki przygotowały występ artystyczny, który zachwycił zgromadzonych. Widzowie dali temu wyraz nagradzając ich gorącymi brawami.

 

{webgallery theme="single"} 1{/webgallery}

{webgallery theme="single"} {/webgallery}

1

{webgallery theme="single"} {/webgallery}

{webgallery theme="single"} {/webgallery}

{webgallery theme="single"} {/webgallery}

{webgallery theme="single"} {/webgallery}

{webgallery theme="single"} {/webgallery}

{webgallery theme="single"} {/webgallery}

 

Kiedy miejscowe dzieci i młodzież zakończyli swój świąteczny występ, nastąpił czas na prezentację inscenizacji opartej na bajce pt. „Księżniczka na ziarnku grochu" przygotowanej przez młodzież z Gminy Łodygowice w ramach projektu „Baśnie, bajki, bajeczki..." współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa. Najmłodsi widzowie dali się przenieść w bajkowy świat, pełen magii, intryg, miłości i oczywiście szczęśliwego zakończenia. Pomocna w tym była scenografia, kostiumy i fantastyczna gra młodych aktorów z Łodygowic.

{webgallery theme="single"} {/webgallery} {webgallery theme="single"} {/webgallery}

Po bajce wszystkie dzieci wzięły udział w grach i zabawach Mikołajkowych, które przygotowywały najmłodszych na spotkanie z gościem honorowym wieczoru, czyli św. Mikołajem. Gotowe na spotkanie maluszki gorąco przywitały świętego z podarunkami.

{webgallery theme="single"} {/webgallery} {webgallery theme="single"} {/webgallery} {webgallery theme="single"} {/webgallery} {webgallery theme="single"} {/webgallery} {webgallery theme="single"} {/webgallery}

 Kiedy dzieci dobrze się bawiły w okolicy sceny, na dorosłych czekało również wiele atrakcji – mnogość ozdób świątecznych; choinek, stroików i innych dekoracji sprawiała iż każdy znalazł coś dla siebie. Swe wyroby prezentowały świetlice młodzieżowe i środowiskowe, Publiczne Gimnazjum z Gogolina, Klub Seniora, Dom Spokojnej Starości św. Barbara w Kamionku, Środowiskowy Dom Samopomocy w Krapkowicach, uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej w Krapkowicach oraz lokalni twórcy ludowi.

{webgallery theme="single"} {/webgallery}

Dzielnica Gogolin – Karłubiec zaprezentowała stół bożonarodzeniowy pełen pyszności charakterystycznych dla tego święta.

Świąteczny aromat unosił się nad kawiarenką przygotowaną przez rodziców i nauczycielki PSP nr 3 w Gogolinie. Wspaniałe pierniki, makowce i aromatyczna kawa przyciągały spragnionych wielbicieli domowych wypieków.

Mikołajki w Gogolinie przyciągnęły wielu zainteresowanych, każdy znalazł coś dla siebie, mile spędzając to grudniowe, deszczowe, popołudnie.