W Gminnym Centrum Kultury żegnano karnawał Galowym Koncertem Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Gogolina.

W niedzielę 2 marca w Gminnym Centrum Kultury orkiestra pod batutą Rafała Jilga zaprezentowała najpiękniejsze utwory muzyki rozrywkowej. Nasi młodzi i utalentowani muzycy wystąpili w szerokim i różnorodnym repertuarze, ze sceny zabrzmiały utwory Glenna Millera, Michaela Jacksona, Skaldów oraz utwory marszowe. Wraz z orkiestrą zaśpiewała solistka Ania Obrzud, która od grudnia 2013r. współpracuje z orkiestrą.

Podczas koncertu burmistrz Joachim Wojtala skierował słowa podziękowania. W pierwszej kolejności do Rafała Jilga - kierownika i dyrygenta orkiestry. Podziękował również rodzicom młodych muzyków tworzących Miejską Młodzieżową Orkiestrę Dętą - „dziękuję za współpracę, dzięki wspólnemu działaniu nasza młodzież może rozwijać muzyczne talenty”. Podziękował również rodzicom mażoretek, którzy bardzo chętnie angażują się w działalność artystyczną dzieci.

Pan Burmistrz dziękował serdecznie także tym, którzy wspierają rozwój kultury w gminie Gogolin: Elżbiecie Klimas oraz Ewie Wiorze i Sandrze Mientus. Elżbieta Klimas wraz z „Wędrującą Kapelą” od wielu lat społecznie prowadzi zajęcia umuzykalniające w przedszkolach i szkołach. Ewa Wiora i Sandra Mientus, jako instruktorki prowadzą zespół mażoretek, który prezentuje swoje umiejętności podczas różnorodnych imprez kulturalnych oraz towarzyszy naszej młodzieżowej orkiestrze dętej.