kk2Piękna pogoda sprzyjała odwiedzeniu Jarmarku Wielkanocnego, który odbył się w niedzielę 6.04.2014 w Hali Sportowej B. i Z. Blautów w Gogolinie. Uczestników Jarmarku powitały piękne stoiska, wielkanocne stoły, dzieci i młodzież na scenie oraz uczestnicy III Gminnego Konkursu Kroszonkarskiego i zdobienia jaj wielkanocnych im. Jerzego Lipki.

Komisja w składzie:

III MIEJSCE Gabrielczyk Kornelia
III MIEJSCE Junghardt Zyta
III MIEJSCE Blania Mariola

WYRÓŻNIENIA: Willim Sabina, Dzieciuch Halina, Mazur Urszula, Maciąg Monika.

W tym roku stoiska oferowały bogactwo wielkanocnych ozdób, stroików i robótek, a także świąteczne potrawy i wypieki. Świątecznymi babami, mazurkami i sałatkami hojnie częstowały panie z dzielnic Gogolin – Karłubiec i Strzebniów, sołectwa Chorula i Malnia oraz panie z partnerskich Łodygowic, które przywiozły świąteczne wędliny, sery, tamtejszy smalec i chleb. Na stoisku gości z Kysuckego Novego Mesta można było nabyć oryginalne jajka wielkanocne owinięte w druciane siateczki i nie tylko. Tradycyjnie, szeroki asortyment domowych ciast przygotowali rodzice i nauczyciele Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Gogolinie. Wspaniałe ciasta i kawa serwowana w kawiarence zawsze cieszą się ogromnym powodzeniem, ponieważ po pierwszych godzinach nie było po nich śladu. Jarmarkowi towarzyszyła wystawa tradycyjnych śląskich fartuchów pt.: Fartuch pani domu- wczoraj i dziś" oraz wystawa prac artystycznych Tatiany Kowalenko, wypożyczalnia książek przygotowana przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Gogolinie oraz stoisko z używanymi książkami przygotowane przez bibliotekę szkolną działającą w PSP nr 3 w Gogolinie. Stoisko z materiałami promocyjnymi przygotował również Urząd Miejski w Gogolinie. Można było tam otrzymać nie tylko materiały promujące gminę Gogolin, ale także informatory promujące partnerskie miasto Jablunkov.

Jarmark Wielkanocny to okazja by wystąpiły przedszkolaki, dzieci z szkół podstawowych oraz młodzież z Zespołu Szkół w Gogolinie. Na scenie wystąpili laureaci Gminnego Konkursu Gawędziarskiego „śląskiego berania" i występów oczekiwanych przez wszystkich – mażoretek. Wspaniale zagrała również Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Gogolina i na koniec muzykanci z Kysuckego Novego Mesta. Jarmark prowadzili redaktorzy: Dominika Bassek
z Tygodnika Krapkowickiego i Adam Niewalda z Radia Vanessa.

Organizatorem Jarmarku Wielkanocnego był Gminny Ośrodek Kultury w Gogolinie, Urząd Miejski w Gogolinie i Zespół Rekreacyjno– Sportowy w Gogolinie. Sponsorem Jarmarku był Operator Gazociągów Przesyłowych Gaz-System S.A.