Gminne Centrum Kultury w dniach 6 i 7 grudnia zmieniło się w bożonarodzeniowe miasteczko, w którym każdy mógł znaleźć cos dla siebie.
Zarówno w sobotę jak i w niedzielę program artystyczny był bardzo bogaty. W sobotę z mikołajkowym repertuarem wystąpiły dzieci z przedszkoli działających na terenie gminy oraz najmłodsza grupa zespołu Mażoretek "Arriva" działający przy GOK. Występy dzieci wzbudziły ogromny aplauz, tym bardziej, iż dzieciom dzielnie sekundowali rodzice licznie zgromadzeni na widowni. W niedzielę wystąpiła zaś Miejska Młodzieżowa orkiestra Dęta oraz Ania Obrzud - solistka MMOD. Program artystyczny przygotowali również uczniowie Zespołu Szkół w Gogolinie, Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Gogolinie - Karłubcu, Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Gogolinie oraz Tomasz Kroker, członek kółka instrumentalnego prowadzonego przez Rafała Jilga, Klaudia Seget z Klubu Wokalisty działającego w Domu Kultury w Krapkowicach oraz Grupa Taneczna z Klubu Tańca "Sierra" w Krapkowicach.

Niedzielny program zamknął nastrojowy koncert Leszka Wiklaka, który zaśpiewał wielkie przeboje polskie i amerykańskie.
W każdym "kącie" Gminnego Centrum kultury można było poczuć świąteczna atmosferę. Mieszkańców i gości witała pachnąca piernikami i "grająca kawiarenka". W Nutka Cafe świąteczne utwory grali muzycy z "Wędrującej Kapeli" działającej pod kierunkiem Elżbiety Klimas. Dla dzieci przygotowano również warsztaty gry na instrumentach perkusyjnych oraz warsztaty zdobienia pierników, gdzie dzieci wspólnie z paniami z Gminnego Ośrodka Kultury tworzyły słodkie dzieła sztuki.
W sobotę, późnym popołudniem dzieci odwiedził długo oczekiwany Święty Mikołaj. Tym razem święty przybył w towarzystwie elfów, czyli aktorów, którzy w programie artystycznym pt. "Mikołajkowa zawierucha" zaprosili dzieci do wspólnej zabawy i "wesołej nauki piosenki i tańca". Aktorzy przygotowali także dla dzieci spektakl teatralny. Na koniec Mikołaj obdarował maluchy słodyczami i zapewnił, że wróci za rok.

Bogate, kolorowe i pięknie oświetlone stragany przyciągały kupujących. Można było w nich nabyć wszystko, co potrzebne na święta, i nie tylko. Królowały świąteczne ozdoby, wypieki, zabawki oraz lokalne produkty spożywcze.

Stoiskaprzygotowali: Gminny Ośrodek Kultury w Gogolinie, Świetlica Środowiskowa i kwiaciarnia "Pod Złotym Aniołem" w Obrowcu, Dom Spokojnej Starości w Kamionku, Piekarnia Drost w Gogolinie, Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 3 w Gogolinie, Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 2 w Gogolinie, Publiczna Szkoła Podstawowa w Kamieniu Śl., Zespół Szkół w Gogolinie, Przedszkole nr 1 w Gogolinie, Klub Seniora w Gogolinie, świetlica środowiskowa w Gogolinie i Górażdżach, Hotel "Vertigo" w Gogolinie, Gospodarstwo Agroturystyczne "Stary Młyn" w Obrowcu, firma garmażeryjna "Pierogi Babci Haliny" w Gogolinie, Środowiskowy Dom Pomocy Społecznej i Warsztat Terapii Zajęciowej w Krapkowicach, twórcy i właściciele firm spoza gminy Gogolin.

Organizatorem Kiermaszu Bożonarodzeniowego z Mikołajem był Gminny Ośrodek Kultury w Gogolinie, Urząd Miejski w Gogolinie, patronat medialny sprawował Tygodnik Krapkowicki.