Minął pierwszy miesiąc wakacji, podczas, którego wszyscy uczestnicy zajęć doskonale się bawili. W czasie poniedziałkowych zajęć dzieci tworzyły różne dzieła m.in. koszyczki z wikliny, malowanie na antyramach, zabawa z filcem oraz krepinowe kwiaty. Te wszystkie zajęcia odbywały się dzięki animatorom Gminnego Ośrodka Kultury w Gogolinie, którzy jak widać na załączonych zdjęciach mają wiele talentów:)

Zajęcia wtorkowe to warsztaty z szycia prowadzone przez Panią Ewelinę Kosztubajadę, która jest pedagogiem z pasją do szycia. Dzieci mogły nauczyć się szycia na maszynie i ręcznie tworzyli między innymi: sukienki tiulowe, okładki na zeszyty oraz poduszki z wybranym wzorem.

Środa to dzień sportowy, w którym to wszyscy się gimnastykowali jak nie na basenie to na sali widowiskowej gdzie ćwiczyli do upadłego. Dzieci miały możliwość również zabawy w parkach miejskich i placach zabaw.
Warsztaty teatralno-plastyczne odbywały się w czwartki podczas, których dzieci miały możliwość pokazania wszystkich swoich talentów scenicznych i plastycznych. Warsztaty teatralne prowadzone były przez Panią Aleksandrę Bandyk, którą pasjonuje teatr i starała się swoją pasję przekazać dzieciom podczas przygotowywania występu. W czasie warsztatów plastycznych dzieci tworzyły m.in.: bransoletki, kolczyki, naszyjniki, motyle z plastikowych butelek, pracowały z masą solną i tworzyły kukiełki.

Piątkowe zajęcia spędzaliśmy pod hasłem „W 8 dni dookoła świata”, w którym to zwiedzaliśmy różne państwa nie wyjeżdżając z Gogolina. Odwiedziliśmy m.in. Francję, Iran, Chiny, Meksyk, Czechy, Rosję i Włochy. Dzięki uprzejmości mieszkańców gminy Gogolin i nie tylko, można było usłyszeć jak dany język brzmi, nauczyć się paru zwrotów i zapoznać się z tym krajem. Na koniec zajęć uczestnicy mieli możliwość poznać smak potrwa charakterystycznych dla danego państwa.

Wakacje w Nutka Cafe przebiegają intensywnie i interesująco.