- Szczegóły
- Administrator
- Kategoria: Zespoły
- Odsłony: 6058
Zajęcia grupy WTR odbywają się w Gminnym Ośrodku Kultury w Gogolinie według harmonogramu, który jest ustalany we wrześniu.
Zajęcia odbywają się w trzech grupach wiekowych:
- do lat 11
- od 12 do 15 lat
- 16 lat i dorośli.
Zajęcia tańca nowoczesnego Hip-Hop to spełnienie marzeń każdej osoby, która planuje rozpocząć swoją przygodę z tańcem. Na tych zajęciach można nie tylko nauczyć się tańczyć i poznawać historię Street Dance, ale i popracować nad własną kondycją i pewnością siebie. Zajęcia w GOK w Gogolinie pozwalają poznać takie formy tańca jak: Hip Hop, Breakdance, Popping, Locking, Wacking, House, New Style i inne. Serdecznie zapraszamy dziewczyny i chłopaków, wszystkie dzieci, młodzież i dorosłych na zajęcia taneczne. Wspólnie twórzmy taneczną rodzinę WTR.
Grupa WTR powstała w 2013 roku. Nazwa zespołu została stworzona przez jedną z młodszych grup tanecznych i oznacza Wielką Taneczną Rewolucję. Od tamtego momentu reprezentuje Gminny Ośrodek Kultury w Gogolinie oraz Gminę Gogolin na licznych zawodach, turniejach i przeglądach tanecznych w regionie i kraju oraz występuje w trakcie lokalnych imprez. Nie tylko treningi, występy oraz zawody są ważną częścią każdego tanecznego roku. Uczestnicy zajęć mają okazję uczestniczyć w licznych warsztatach, które są prowadzone przez fantastycznych choreografów z całej Polski.
Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do naszej tanecznej rodziny WTR!
Grupa WTR co roku zajmuje wysokie miejsca podczas licznych zawodów, podobnie jak tancerze solowi oraz duety, którzy należą do zespołów.
Najważniejsze sukcesy grup WTR
Rok 2020
3 miejsce w kategorii “Talent taneczny - grupy taneczne” w ogólnopolskim Plebiscycie Pokaż Talent organizowanym przez Polska Times
1 miejsce w kategorii Miniformacje Street Dance 16+ podczas Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Nowoczesnego – Online Contest
1 miejsce w kategorii Miniformacje Street Dance do lat 11 oraz 1 miejsce w kategorii Miniformacje 16+ podczas Ogólnopolskiego E-Turnieju Tańca “E-Dance Show”
Rok 2019
1 miejsce w kategorii Street Dance Formacje 12-15 lat podczas 24. Przeglądu Zespołów Tanecznych “Tańcowadła”
2 miejsce w kategorii Miniformacje Street Dance pow. 15 lat podczas VIII Zderzenia Tanecznego w Krapkowicach
Rok 2018
1 miejsce w kategorii Formacje Street Dance 12-15 lat podczas 23. Przeglądu Zespołów Tanecznych “Tańcowadła”
1 miejsce w kategorii Formacje Street Dance 12-15 lat, 3 miejsce w kategorii Miniformacje Street Dance pow. 16 lat oraz 3 miejsce w kategorii Formacje Street Dance do lat 11 podczas Mistrzostw Województwa Opolskiego “Czasem Zakręcemi”
- Szczegóły
- Administrator
- Kategoria: Zespoły
- Odsłony: 11516
Dyrygent Dariusz Łukasik
Instrumentarium akordeon, keyboard, organy kościelne
Liczba członków 20 osób
Próby środa, godz. 18.00
Miejsce prób Dom Katechetyczny w Kamieniu Śl.
Repertuar utwory śląskie, polskie, niemieckie i rosyjskie, ludowe i kościelne
Rys historyczny…
Zespół powstał w 1983 r. z inicjatywy członkiń Koła Gospodyń Wiejskich, o współpracę zwrócono się do Ingrydy Salamon, która przez przeszło 25 lat była dyrygentem zespołu. Dorobek artystek ludowych jest ogromny – liczne występy na imprezach kulturalnych regionu, województwa, kraju, a nawet za granicą. Wiele imprez okolicznościowych – powszechnych i kościelnych uświetniają swymi występami. Zdobyły wiele cennych nagród i wyróżnień. Z ich udziałem nagrano programy telewizyjne i radiowe. Zespół Folklorystyczny z Kamienia Śl. z okazji 25 – lecia istnienia wydał płytę CD, z tej również okazji w 2008 r. Swaczyna śląska była połączona z Jubileuszem zespołu.
Od 2011 roku zespół prowadzi Dariusz Łukasik.
Koncertują podczas Dni Opola, w każdej edycji Opolskiego Święta Pieśni Ludowej w Gogolinie i Kamieniu Śl. Zespół uczestniczy w corocznym spotkaniu chórów i zespołów w Górażdżach, z okazji Dnia świętej Cecylii - patronki śpiewu kościelnego. Występuje z okazji święta plonów w Gminie Gogolin, w sanatorium Sebastianem Silesiacum w Kamieniu Śl. witając kolejne turnusu kuracjuszy z kraju i z zagranicy. Od wielu lat uczestniczą aktywnie w obchodach Nocy Świętojańskiej w Grabowie, śpiewając pieśni obrzędowe. Zespół uczestniczy również w spotkaniach kolędowych w różnych miejscowościach naszego regionu.
- Szczegóły
- Administrator
- Kategoria: Zespoły
- Odsłony: 17820
Zespół Aksamitki
Zespół Aksamitki działa od 2000 r., swymi występami uświetnia uroczystości szkolne, lokalne, środowisko oraz okolicznościowe.
Kierownik Ewa Wawrzynek (nauczyciel PSP w Malni)
Opiekun Magdalena i Małgorzata oraz Marta Wawrzynek
Instrumentarium akordeon, skrzypce, altówka, gitara
Liczba członków 24 osoby; uczniowie klas I – IV PSP w Malni
Próby czwartki 13.00 – 14.15;
Miejsce prób sala gimnastyczna PSP w Malni
Repertuar utwory ludowe, popularne, kolędy i pastorałki